Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 9.04.2017 r.

Ogłoszenia parafialne – (9.4.2017 r.).

  1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży.
  2. Wielki Poniedziałek, 10 kwietnia przypada 7. rocznica katastrofy polskiego prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.
  3. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Przyciszmy, a może wyłączmy telewizory, odbiorniki radiowe, wszelkie odtwarzacze i inne media. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii.
  4. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej świątyni rozpocznie się ona o godz. 18.00. Po hymnie Chwała na wysokości Bogu milkną dzwony i organy, a po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. Podczas procesji zaśpiewamy hymn Sław, języku, tajemnicę, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny.
  5. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; od tego postu osoby od 14. do rozpoczęcia 60. roku życia nie mają dyspensy. Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych Kościół zaleca przedłużyć też na Wielką Sobotę. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Liturgia Męki Pańskiej w naszym kościele o godz. 18.00, wcześniej droga krzyżowa o godz. 15.00. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego i adoracja całą noc wg. wyznaczonego porządku.
  6. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od spożywania pokarmów mięsnych. Błogosławieństwo pokarmów o godz. 10.00, 11.00 i 12.00 w kościele. Na Łozku o 11.00, Kwaczała Góra k./P. Kulawika 11.30, Kamionka Duża 12.00.
  7. W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Aby całe święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 18.00.
  8. Parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie 22 kwietnia w sobotę. Koszt 10 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

 

  1. W zakrystii do nabycia baranki wielkanocne Caritas.

Intencje Mszalne od 9.4.2017 do 16.4.2017 r.

Niedziela  – 9.4. 2017

7.00                     +  Czesław Szustak, Genowefa żona.                                                                                                                    

  9.00                   + Stanisław Bachowski w 10 r. śm.                                                   

11.00                  W intencji Parafii.

15.00                  +  Joanna Kulawik, Bronisław mąż i zm. Rodzice.                                                                                             

WIELKI PONIEDZIAŁEK  10.4. 2017   

    7.00                 +  Józef Kubica.

  18.00                 +  Rajnold Manzel w 7 r. śm.

WIELKI WTOREK     11.4. 2017

     7.00                +  Stanisława (ona) Toka.

  18.00                + Michał Knapik (od córki Stanisławy z mężem).   

WIELKA ŚRODA      12.4. 2017

      7.00               + Józefa (ona) Bachowska w 7 r. śm., Franciszek mąż, Franciszek i Stanisław Synowie.

   18.00               + Franciszek Mazgaj w 8 r. śm., Anna żona.    

WIELKI CZWARTEK     13.4. 2017

  18.00                Dziękczynna za ustanowienie sakramentu Eucharystii i Kapłaństwaod Róż Różańcowych.    

  18.00                +  Ks. Proboszcz Stanisław Stopka.

 

      Wielki  PIĄTEK        14.4. 2017        

18.00                  Liturgia Męki Pańskiej.

 

WIELKA SOBOTA    15.4. 2017

 18.00                 W intencji Parafii.          

 18.00                 + Ks. Proboszcz Stanisław Stopka.                                                                  

Niedziela  – 16. 4. 2017 – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.

  7.00                   +  Anna Mazgaj, Józef mąż, Irena córka, Józef syn.                                                                                                                    

  9.00                   + Stefan Mazgaj w 18 r. śm., Franciszka żona                                                   

11.00                  + Stanisława (ona) Michalska w r. śm.

15.00                  +  Jan Mazgaj w r. śm.