Ogłoszenia parafialne 14.05.2017 r.

Ogłoszenia parafialne – (14.5.2017 r.).

1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. W Krakowie procesja ku czci św. Stanisława z Wawelu na Skałkę.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które celebrujemy w naszym kościele codziennie po Mszy św. wieczornej.
  3. Dzisiejsza niedziela przykrywa święto św. Macieja Apostoła obchodzone 14 maja, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”.
  4. We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.
  5. We czwartek podczas Maszy św. o godz. 18.00 ks. bp Grzegorz Ryś udzieli młodzieży z naszej parafii Sakramentu Bierzmowania. W ramach przygotowań do tej uroczystości zapraszamy młodzież z Rodzicami jutro na Mszę św. o godz. 18.00, we wtorek na spowiedź św. od godz. 17.00 do 17.45.
  6. W niedzielę 4 czerwca będziemy przeżywali 3 Piknik Parafialny. W ramach Pikniku już po raz trzeci chcemy uczcić pracę duszpasterską w naszej parafii pierwszego Proboszcza i Dziekana ś.p. ks. Stanisława Stopki organizując tradycyjnie Memoriał ku Jego czci. Tak jak w latach ubiegłych będzie to bieg o długości 8 400 m. Trasa biegu: start od budynku szkolnego, ul. Spokojną, Prymasa Wyszyńskiego, Kamionkę Małą, Stare Dworzysko, Kamionkę Wielką, ul. Jurajską z metą przy szkole. Memoriał i bieg ma charakter radosnego i wspólnotowego wspomnienia i dziękczynienia za Jego posługę w naszej parafii. Memoriał organizuje Stowarzyszenie Kostka. Zapisy w zakrystii bądź przez zgłoszenie pocztą elektroniczna na adres naszej parafii. Zapraszamy wszystkich Parafin do udziału.

Intencje Mszalne od 14.5.2017 do 21.5.2017 r.

Niedziela – 14.5. 2017

7.00                   + Rozalia Ostrowska w r. śm., Władysław mąż.

9.00                   + Genowefa i Jan Węgrzyn  (od wnuka Marka z rodz.).

11.00                  + Julia Janarek, Piotr mąż, Jan syn.

15.00                  + Witold Celarek w 1 r. śm. – od żony

PONIEDZIAŁEK  15.5. 2017

7.00                 + Jan Lizończyk  (od sąsiada Karola Patyka z rodz.).

18.00                  + Genowefa Węgrzyn  (od kuzynki Anieli Chwała z rodz.).

WTOREK     16.5. 2017

7.00                + Krystyna Biel  (od sąsiadów Chrząścików).

18.00                + Antoni Filipek, Antonina ż., Stanisław syn w r. śm.

ŚRODA  17.5. 2017

7.00               + Rozalia Szpila  (od rodziny Kurników).

18.00               + Franciszek Szpila, Anna żona.

CZWARTEK     18.5. 2017

7.00                 + Konstanty Taborski w 25 r. śm., Julia żona.

18.00                W intencji młodzieży w dniu przyjęcia Sakramentu Bierzmowania oraz ich Rodziców.

PIĄTEK        19.5. 2017

7.00                 + Józef Szpila  (od szwagierki Józefy z rodz.).

18.00                  + Michał Knapik (od wnuka Marcina z Moniką).

SOBOTA    20.5. 2017

7.00                 + Józef Perończyk  (od sąsiadów Niemczyków).

18.00                 + Franciszek Janarek, Honorata żona, Stanisława córka.

Niedziela  – 21. 5. 2017

7.00                   + Franciszek Szafrański, Maria żona, Rozalia wnuczka.

9.00                   + Rozalia Kaczmarska, Kazimierz Kaczmarski i Rozalia żona.

11.00                  W intencji Parafii.

15.00                  + Zofia i Antoni Ziajka