Ogłoszenia parafialne 7.05.2017 r.

Ogłoszenia parafialne – (7.5.2017 r.).

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.
  2. W najbliższy poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Wszystkich parafian gorąco zapraszamy na Eucharystię o godz. 18.00.
  3. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej po Mszy św. wieczornej.
  4. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. W tym roku Kościół przeżywa 100-lecie objawień NMP dzieciom w Fatimie. Na pamiątkę tego wydarzenia zapraszamy na pierwsze nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem, poświęcenie nowej figury MB Fatimskiej, różaniec, procesja Maryjna i hołd Matce Bożej przy Grocie, następnie czuwanie z Matką Boża do godz. 21.00, Apel Jasnogórski i zakończenie nabożeństwa ok. godz. 21.15. Pierwsze Nabożeństwo Fatimskie poprowadzi nasz Rodak ks. Rafał Ziajka.
  5. W przyszłą niedzielę procesja ku czci św. Stanisława z Wawelu na Skałkę.
  6. Dziękujemy Rodzicom dzieci z klasy III a i b za przygotowanie uroczystości Pierwszej Komunii św. dla swoich dzieci: posprzątanie Kościoła i placu przed kościołem, piękne dekoracje, kwiaty, ufundowanie nowych pięciu drewnianych kwietników oraz za dar ołtarza dla naszej parafii -1500 zł. Wszystkim ofiarodawca niech Bóg błogosławi.
  7. Dziękujemy za ofiary na remont dachu naszego kościoła. W kwietniu zebrano 14 310  zł. Tym samym łączna kwota zebranych środków   wynosi 194 770 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcą.
  1. W minionym tygodniu w naszej parafii był pogrzeb ś.p. Jana Buzdygan. Módlmy się do Miłosiernego Boga w jego intencji.

Intencje Mszalne od 7.5.2017 do 14.5.2017 r.

Niedziela – 7.5. 2017

7.00                 Dziękczynna za opiekę i wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej – od Róż Różańcowych.

9.00                   + Stanisław Szczypta. Konstancja żona, Stanisław Kulka, Anna żona.

11.00                  O bł. Boże dla dzieci z klasy IV rocznicę Pierwszej Komunii św.

15.00                  + Stanisława (ona) Hajduk i zm. Rodzice.

PONIEDZIAŁEK  8.5. 2017

7.00                   + Andrzej Rożnawski, Maria żona, Stanisław syn.

18.00                  + Stanisława (ona) Mazgaj.

WTOREK     9.5. 2017

7.00                + Stanisław Hajduk i zm. Rodzice.

18.00                  + Kazimierz Piegza w r. śm. i zm. Rodzice.

ŚRODA  10.5. 2017

7.00               + Albin Taborski, Helena żona.

18.00               Dziękcz. z prośbą o zdrowie i bł. Boże dla Marzeny w 18 r. urodzin.

CZWARTEK     11.5. 2017

7.00                 + Rozalia Głogowska  (od Tadeusza Głogowskiego z rodz.).

18.00                Dziękcz. z prośbą o zdrowie i bł. Boże dla Małgorzaty i Antoniego Saługa w 35 r. ślubu.

PIĄTEK        12.5. 2017

7.00                 + Antonina Chachuła  (od Grażyny Soboń).

18.00                  + Witold Celarek (od żony Krystyny).

SOBOTA    13.5. 2017

7.00                 + Julia Dębska  (od syna Kazimierza z rodz.).

18.00                 O bł. Boże oraz zdrowie  dla wnuków i prawnuków.

Niedziela  – 14. 5. 2017

7.00                   + Rozalia Ostrowska w r. śm., Władysław mąż.

9.00                   + Genowefa Węgrzyn  (od wnuka Marka z rodz.).

11.00                  + Julia Janarek, Piotr mąż, Jan syn.

15.00                  + Witold Celarek w 1 r. śm. – od żony