Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 17.09.2017 r.

Ogłoszenia parafialne – (17.9.2017 r.).

  1. Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
  2. Jutro 18 września przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży i naszej parafii. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00 w intencji ś.p. ks. Proboszcza Stanisława Stopki z okazji Jego  imienin. W tym dniu możemy zyskać odpust zupełny.
  3. W czwartek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 20 IX w środę– św. Andrzej Kim Taegon i Towarzysze;
  • 23 IX – w sobotę św. ojciec Pio, prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk.
  1. W najbliższą niedzielę 24. września będziemy przeżywali uroczystość odpustową ku czci św. Stanisława Kostki. Suma odpustowa o godz. 11.00. Odprawi ją oraz wygłosi kazanie odpustowe ks. dr Leszek Harasz. Po Mszy św. procesja wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy całą wspólnotę parafialną. Dzieci do sypania kwiatów, delegacje do niesienia obrazów, górników, strażaków, dzieci po pierwszej Komunii świętej, KGW.  Spowiedź przed odpustem w sobotę od godz. 17.00.
  2. Zakończyliśmy drugi tydzień prac remontowych dachu naszego kościoła. Dziękujemy za wszystkie złożone ofiary i prosimy o modlitwę w intencji o błogosławieństwo Boże podczas prowadzonych prac i szczęśliwe ich ukończenie.
  3. Parafia organizuje wyjazd na VIII Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do Łagiewnik 30. września to jest sobota o godz. 8.00. Zapisy u Pani Ireny Urbańczyk.

 

Intencje Mszalne od 17.9.2017 do 24.9.2017 r.

 

Niedziela – 17.9. 2017

  7.00                    + Franciszek Mazgaj, Maria ż.: Józefa, Helena i Rozalia – córki.                                                                                                                                                               

  9.00                   Dziękczynna w 30 r. śl. z prośbą o zdrowie i bł. Boże.                                                     

11.00                  W intencji Parafii.                                                               

15.00                  + Julian Szmaciarz w 32 r. śm., Stanisława żona, Franciszek brat i zmarli Rodzice.     

PONIEDZIAŁEK  18.9. 2017   

  7.00                   + Rozalia Szpila   (od Genowefy Bębenek  z rodz.).

18.00                  + Ks. Proboszcz Stanisław Stopka – z okazji imienin.                                

WTOREK     19.9. 2017

  7.00                    + Józef Szpila   (od sąsiadów Wyrodów  i Pikulskich).                                                                                                                                                                                                             

18.00                   + Stanisława (ona) Jarczyk   (od Olgi Ziajka z rodz.).                                                                                                                                                                                                                                                                                           

ŚRODA  20.9. 2017 

     7.00                + Józef Perończyk   (od sąsiadów Jakubików).                                                                                                                                                                                                              

18.00                  + Krystyna Biel  (od rodz. Bielów z Żarek).  

CZWARTEK     21.9. 2017

    7.00                 + Michał Knapik   (od rodz. Cudaków).                                                                                                                                                                                                                                                        

   18.00               + Genowefa Węgrzyn  (od wnuków: Katarzyny, Dariusza i Reginy).                                                                                 

PIĄTEK        22.9. 2017                              

  7.00                   + Maria Mazgaj w r. śm.    

18.00                  + Roman Kosek  (od brata Władysława z Jasienicy z rodz.).                                              

                                                                           SOBOTA    23.9. 2017                                         

  7.00                   + Antonina Chachuła   (od koleżanki Krystyny Smyrak z mężem).                                                                                                                                                                                                              

18.00                  + Wacław Buzdygan   (od rodz. Danielów).                                                                                                                                                                                                                                                               

Niedziela  – 24. 9. 2017

  7.00                    + Antoni Perończyk, Maria żona i synowie.                                                                                                                                                               

  9.00                   Dziękczynna w 20 r. śl. z prośbą o zdrowie i bł. Boże dla Katarzyny i Marka.                                                     

11.00                  W intencji Parafii.                                                               

15.00                  + Sławomir Wiekierak w 7 r. śm.