Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 24.09.2017 – Uroczystość odpustowa św. Stanisława Kostki.

 

Ogłoszenia parafialne – (24.9.2017 r.).

  1. Dzisiaj w ostatnią niedziela września nasza wspólnota parafialna przeżywa doroczną uroczystość odpustowa ku św. św. Stanisława Kostki. Wszystkim wiernym z parafii Kwaczała życzymy błogosławieństwa Bożego.
  2. W środę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Rodziców dzieci z klasy III. Po Mszy świętej będzie spotkanie aby przygotować uroczystość Pierwszej Komunii świętej. Prosimy wszystkich Rodziców o obecność.
  3. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
  4. W sobotę jedziemy na VIII Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do Łagiewnik. Zbiórka na parkingu o godz. 8.00. Zapisy u Pani Ireny Urbańczyk.
  5. W najbliższą niedzielę uroczyste pierwsze nabożeństwo różańcowe z procesja do 5 ołtarzy po Mszy św. o godz. 15.00. Podczas Mszy św. poświęcenie różańca dla dzieci z klasy III przed I-wszą Komunią św. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I-Róża 1, II-Róża 2, III-Róża 3, IV-Róża IV, i V Róża V. Po procesji zmianka tajemnic Różańca Świętego.
  6. Również w przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach, wszak z początkiem października rozpoczyna się nowy rok akademicki.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 25 IX w poniedziałek – bł. Władysław z Gielniowa, prezbiter.
  • 27 IX w środę – św. Wincenty à Paulo, prezbiter.
  • 28 IX – w czwartek św. Wacław.
  • 30 IX w sobotę– św. Hieronim prezbiter, doktor Kościoła.

 

Intencje Mszalne od 24.9.2017 do 1.10.2017 r.

Niedziela – 24.9. 2017

  7.00                    + Antoni Perończyk, Maria żona i synowie.                                                                                                                                                               

  9.00                   Dziękczynna w 20 r. śl. z prośbą o zdrowie i bł. Boże dla Katarzyny i Marka.                                                     

11.00                  W intencji Parafii.                                                               

15.00                  + Sławomir Wiekierak w 7 r. śm.     

     

PONIEDZIAŁEK  25.9. 2017   

  7.00                   + Rozalia Szpila   (od Teresy Hajder  z rodz.).

18.00                    + Julia Dębska   (od siostry Stanisławy z rodz.).                               

WTOREK     26.9. 2017

  7.00                    + Józef Szpila   (od rodz. Pierzynków).                                                                                                                                                                                                             

18.00                   + Wiesław Cora i Maria Cora   (od  brata i syna Edwarda z rodz.).                                                                                                                                                                                                                                                                                           

ŚRODA  27.9. 2017 

     7.00                + Józef Perończyk   (od rodz. Gaudynów).                                                                                                                                                                                                              

18.00                  + Franciszek Szpila  (od szwagra Franciszka).  

CZWARTEK     28.9. 2017

    7.00                 + Maria Mazgaj   (od wnuków).                                                                                                                                                                                                                                                        

   18.00               + Józef Szpila w 2 r. śm. Zofia żona.                                                                                   

PIĄTEK        29.9. 2017                              

  7.00                    + Stanisława (ona) Jarczyk   (od Marii Rzeszutko i Krystyny Hajduk).    

18.00                  O zdrowie i bł. Boże dla Janiny w 60 r. urodzin                                             

                                                                              SOBOTA    30.9. 2017                                         

  7.00                   + Roman Kosek   (od sąsiadów  Cepuchowiczów).                                                                                                                                                                                                              

18.00                  + Genowefa Pająk  w 1 r. śm., Stefan mąż.                                                                                                                                                                                                                                                               

Niedziela  – 1. 10. 2017

  7.00                    + Stanisław Wątroba   (od Marty).                                                                                                                                                                

  9.00                   + Edward Kulawik w 9 r. śm., zmarli Rodzice i teściowie.                                                     

11.00                  + Franciszek Paw.                                                               

15.00                  O opiekę Aniołów Stróżów nad Różami Różańcowymi i ich rodzinami – od Róż Różańcowych .