Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 24.12.2017 r.

Ogłoszenia parafialne – (24.12.2017 r.).

 1. Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.
 2. W tym roku wyjątkowo czwarta niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia. Przypominamy, że dzisiaj w nie będzie Mszy św. o godz. 15.00.
 3. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem.
 4. Na Pasterkę zapraszamy o godz. 24.00.
 5. Jutro, w uroczystość Bożego Narodzenia, i we wtorek, w święto św. Szczepana, obowiązuje świąteczny porządek Mszy Świętych. W dniu św. Szczepana tradycyjnie poświęcimy owies.
 6. W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny i ostatni dzień roku kalendarzowego 2017 będziemy dziękować Bogu za wszystkie dni kończącego się roku.
 7. Dziękujemy za składkę na ogrzewanie naszego kościoła w minioną niedzielę. Zebrano 3574,50 zł. Dzieci i młodzież dziękuję wszystkim, którzy nabyli książki i ciasta świąteczne podczas tradycyjnego kiermaszu oraz za złożone ofiary. Zebrano 920 zł. na wakacyjny wyjazd dzieci z naszej parafii.
 8. W środę po świętach rozpoczynamy kolędę. Plan kolędy zamieszczony jest na stronie internetowej parafii oraz na tablicy ogłoszeń. Zostanie odczytany w dniu św. Szczepana.
 9. W piątek z racji oktawy Narodzenia Pańskiego nie obowiązuje post.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 26 XII we wtorek– św. Szczepan, diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański.
 • 27 XII – w środę św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie.
 • 28 XII –w czwartek święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.

Intencje Mszalne od 24.12.2017 do 31.12.2017                          

Niedziela – 24.12. 2017 – Wigilia Bożego Narodzenia

  7.00                    Za wszystkich zmarłych parafian w roku 2017.                                                                                                                                                                

  9.00                   + Franciszek Saługa, Józefa żona, Maria córka.                                                     

11.00                  + Franciszek Szpila   (od Barbary i Jana Jarek).

PONIEDZIAŁEK  25.12. 2017   – Boże Narodzenie.

  PASTERKA                                                   1. + Ks. Proboszcz Stanisław Stopka

 1. W intencji wszystkich ofiarodawców na remont naszego kościoła.

   7.00                  + Stanisław Wątroba   (od sąsiadów Krasowskich).

    9.00                 + JAN Kulawik, Jadwiga żona, Jan syn i zmarli Rodzice.                                                     

11.00                  + Alfred Rożnawski, zmarli Rodzice, Maria siostra, Franciszek brat.

15.00                  Dziękcz. z prośbą o zdrowie i bł. Boże w 85 r. urodzin.

WTOREK     26.12. 2017 – Św. Szczepana.

  7.00                    + Franciszek Szpila     (od Moniki Liszka z rodz. z Wygiełzowa).      

   9.00                  + Franciszek Kaszuba, Anna żona i zmarli Rodzice.                                                     

11.00                  W intencji Parafii .                                                                                                                                                                                                        

15.00                   O zdrowie i bł. Boże dla Pablo w 1  r. urodzin.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        ŚRODA  27.12. 2017 

   7.00                + Maria Mazgaj   (od przyjaciół z Gołkowic).                                                                                                                                                                                                              

   7.00               + Józefa Mazgaj   (od prawnuków Karoliny i Mateusza).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

CZWARTEK     28.12. 2017

    7.00                 + Julia i Jan Bachowscy.

    7.00                 + Genowefa Pająk   (od wnuka Łukasza).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    PIĄTEK        29.12. 2017 

  7.00                   + Janina Zimoląg     (od członkiń i członków KGW).                                                                                                                                                                                                                 

  7.00                   + Stanisława Pażdzior   (od kuzynki Krystyny z mężem).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

SOBOTA    30.12. 2017

  7.00                   + Jan i Maria Jochymek w r. śm.

  7.00                   + Maria Warchoł   (od wnuków Łukasza i Marty).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

Niedziela  – 31. 12. 2017. Święto św. Rodziny z Nazaretu.

  7.00                    + Władysława Taborska   (od wnuka Michała z żoną).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

  9.00                   + Feliks Chlebowski w r. śm.                                                     

11.00                  + Jacek Sęk – od teściowej i szwagierki Renaty z rodz.

15.00                  Dziękczynna za rok 2017.