Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 17.12.2017 r.

Ogłoszenia parafialne – (17.12.2017 r.).

  1. Dzisiaj trzecia niedziela adwentu. Przed naszym kościołem kiermasz świąteczny przygotowany przez Stowarzyszenie Kostka oraz dzieci i młodzież z naszej parafialnej scholii. W najbliższym tygodniu już ostatnia okazja, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej  o godz. 17.00.
  2. Spowiedź adwentowa w naszej parafii w środę w godz. od 8.00 do 10.00 i od 15.00 do 17.00. Spowiedź  dzieci z klasy IV-VI od godz. 9.45 do 10.00. Dziękujemy Dyrekcji naszej Szkoły za umożliwienie dzieciom skorzystania z sakramentu pojednania. W środę o godz. 12.00 odwiedzimy osoby chore i samotne z posługa sakramentalną. Adresy chorych prosimy zgłaszać dzisiaj w zakrystii.
  3. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane do godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 15.00. W wigilię ostatni raz odprawimy roraty o godz. 7.00 i będziemy się modlić za wszystkich zmarłych parafian w roku 2017. Zapraszamy do wspólnej modlitwy rodziny tych zmarłych.
  4. Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie w niedzielę 24 grudnia wieczorem. W Wigilię pamiętajmy aby zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów.
  5. W zakrystii do nabycia opłatki na stół wigilijny oraz świeca Caritas.
  6. Dziękujemy wolontariuszom naszego Parafialnego Zespołu Caritas za  udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali ,,dar serca,, w postaci produktów żywnościowych oraz środków czystości. Zebraliśmy żywność na łączną kwotę ok 2000 zł. Wszystkie zebrane produkty zostały ofiarowane jako świąteczne paczki dla rodzin naszej parafii.
  7. W minionym tygodniu w naszej parafii był pogrzeb ś.p. Antoniny Babik. Módlmy się o miłosierdzie Boże i wieczne zbawienie dla Niej. 

Intencje Mszalne od 17.12.2017 do 24.12.2017 r

Niedziela – 17.12. 2017

    7.00                  + Tekla Warchoł.                                                                                                                                                                

  9.00                   + Honorata Janarek, Franciszek mąż, Stanisława córka, Alfred zięć.                                                     

11.00                  O zdrowie i bł. Boże dla Igora w 3 urodzin.                                                              

15.00                  O zdrowie i bł. Boże dla Tomka w 18 r. urodzin.     

 

PONIEDZIAŁEK  18.12. 2017   

  7.00                   + Krystyna Biel   (od sąsiadów Chlebowskich i Kowalskich  z Trzebini).

17.00                  + Roman Kosek   (od sąsiadów Kaszubów).

                                                                                                                                                                                                                                                                                 

WTOREK     19.12. 2017

  7.00                    + Antonina Chachuła     (od sąsiadów Kopaczów).                                                                                                                                                                                                              

17.00                   + Julia Dębska   (od Marii i Jana Głowniów).

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         ŚRODA  20.12. 2017 

   7.00                + Wacław Buzdygan   (od Zarządu i członków SSiPK).                                                                                                                                                                                                              

17.00                  W intencji Bogu wiadomej.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

CZWARTEK     21.12. 2017

    7.00                 + Stanisława Jarczyk   (od rodziny Buczków).

  17.00                + Tomasz Taborski.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   PIĄTEK        22.12. 2017 

  7.00                   + Szpila Franciszek     (od Janusza  z rodz.).                                                                                                                                                                                                                 

17.00                  Dziękcz. w 70 r. ur. z prośba o zdrowie i bł. Boże dla Adama.                                                                                                                                                                                                               

                                                                              SOBOTA    23.12. 2017                                         

  7.00                   + Jan Toka w r. śm.

17.00                  + Józef Jarek w r. śm.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

           Niedziela  – 24. 12. 2017- Wigilia Bożego Narodzenia.

  7.00                    Za wszystkich zmarłych parafian w roku 2017.                                                                                                                                                                

  9.00                   + Franciszek Saługa, Józefa żona, Maria córka.                                                     

11.00                  + Franciszek Szpila   (od Barbary i Jana Jarek).