Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 31.12.2017 rok.

Ogłoszenia parafialne – (31.12.2017 r.).

  1. Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski.
  2. Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Od 50 lat 1 stycznia cały Kościół modli się o pokój na świecie.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas Mszy Świętej o godz. 17.00.
  4. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00. Chorych z posługa sakramentalną odwiedzimy wyjątkowo w piątek o godz. 9.00.
  5. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Zapraszamy na Msze Święte w porządku niedzielnym. Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii. Na ich zakończenie pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia. 6 stycznia w naszej Ojczyźnie od kilku lat jest dniem wolnym od pracy, dlatego chcemy zorganizować po raz czwarty Orszak Trzech Króli, który przejdzie ulicami naszej parafii  i zakończy się wspólnym kolędowaniem na placu przed  kościołem. Orszak wyruszy ok. godz. 11.45 po zakończeniu Mszy św. spod kościoła. Zapraszamy wszystkie rodziny ze swoimi dziećmi. Prosimy aby przyjść na Orszak w przygotowanych świątecznych przebraniach i nie lękać się, że może ktoś nas nie zrozumie. W święto Trzech Króli przypada też pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 15.00 nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca z różańcem do Niepokalanego Serca NMP.
  6. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  7. W minionym tygodniu w naszej parafii był pogrzeb ś.p. Andrzeja Ciupka.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 2 I – we wtorek święci Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu, biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią, wspominani w liturgii tego samego dnia.

 

 

Intencje Mszalne od 31.12.2017 do 7.2.2018                       

Niedziela – 31.12. 2017

  7.00                    + Władysława Taborska   (od wnuka Michała z żoną).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

  9.00                   + Feliks Chlebowski w r. śm.                                                     

11.00                  + Jacek Sęk – od teściowej i szwagierki Renaty z rodz.

15.00                  Dziękczynna za rok 2017.

PONIEDZIAŁEK  1.1. 2018   – Świętej Rodzicielki Maryi.

   7.00                  + Franciszek Szpila   (od rodziny Dubielów z Wygiełzowa).

    9.00                 W intencji górników z Kwaczały.                                                     

11.00                  + Eleonora Hałemba w 5 r. śm., Edward mąż, Edward syn.

15.00                  Dziękcz. z prośbą o zdrowie i bł. Boże dla Natalki  w 7 r. urodzin.

WTOREK     2.1. 2018

  7.00                    + Stanisława (ona) Jarczyk    (od wnuka Piotra z rodz.).      

  7.00                    + Wiesław Cora   (od kolegi Kazimierza).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        ŚRODA  3.1. 2018 

   7.00                + Stanisław Głownia   (od szwagra Józefa z żoną).                                                                                                                                                                                                              

   7.00               + Maria Mazgaj   (od przyjaciół ze Starego Sącza).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

CZWARTEK     4.1. 2018

    7.00                 + Ks. proboszcz Stanisław Stopka

 17.00                 + Genowefa Pająk   (od wnuka Piotra z Dominiką).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          PIĄTEK        5.1. 2018 

  7.00                   + Józefa Mazgaj     (od kuzynki Koczurowej).                                                                                                                                                                                                                 

17.00                  + Władysława Taborska   (od wnuka Marcina).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

SOBOTA    6.1. 2018-Uroczystość Objawienia Pańskiego.

  7.00                   + Rozalia Gorlińska   (od córki Józefy z mężem).

  9.00                   + Franciszka (ona)  Mazgaj w 5 r. śm., Stefan mąż.                                                     

11.00                  W intencji parafii.

15.00                  + Marian Toka, Józefa żona, Jan syn .                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

Niedziela  – 7. 1. 2018.

  7.00                    O Boże miłosierdzie nad naszą Ojczyzną- od Róż Różańcowych.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

  9.00                   + Tomasz Głownia.                                                     

11.00                  Dziękcz. z prośbą o zdrowie i bł. Boże dla Michała  w 7 r. urodzin.

15.00                  + Rozalia i Feliks Lasek.