Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 11.03.2018 r.

Ogłoszenia parafialne – (11.03.2018 r.).

  1. Dzisiaj w 4.niedzielę wielkiego postu rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje. Program rekolekcji jest zamieszczony w naszej parafialnej gablocie oraz na stronie internetowej parafii.
  2. We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.
  3. Zapraszamy na drogę krzyżową w piątek o godz. 16.30 i na gorzkie żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony parafialnej pod chórem.
  4. W zakrystii do nabycia baranki wielkanocne. Ofiary składane przy zakupie będą przeznaczone Caritas.
  5. W piątek i sobotę wolontariusze naszego Parafialnego Zespołu Caritas już po raz 10.   brali udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności przy pawilonach GS w Alwerni i Kwaczale. Także dzisiaj w naszym kościele są wystawione kosze na żywność, która zostanie przekazana rodziną naszej parafii. Za każdy dar serca serdecznie dziękujemy.  Dziękujemy Pani Irenie Sołtysik – Prezes GS w Alwerni za życzliwość dla naszej parafii i wyrażoną zgodę na przeprowadzenie zbiórki żywności w sklepach GS.
  6. W piątek z racji 3. Piątku miesiąca Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. wieczornej.
  7. W najbliższą 5. Niedzielę wielkiego postu wizytacja kanoniczna naszej parafii. Przez całą niedzielę będzie gościł w naszej wspólnocie ks. bp Jan Zając.
  8. Składka w przyszła niedziele będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła z racji 3. Niedzieli miesiąca.

Intencje Mszalne od 11.03.2018 do 18.03.2018                       

Niedziela – 11.03. 2018 – REKOLEKCJE

  7.00                   + Czesław i Genowefa Szustak.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  9.00              + Józef Soboń, Janina żona i ich zmarli Rodzice.                                                    

11.00             + Franciszek Niechwiej, Józefa żona.

15.00             + Jan Kulawik, Helena żona, Jan syn

PONIEDZIAŁEK  12.03. 2018  – REKOLEKCJE.

   8.00                 + Stanisław Szala w 19 r. śm. i zmarli Rodzice.

   9.3 0              W intencji chorych.

18.00                  + Władysław Paw- Julia i Maria żony.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

WTOREK     13.03. 2018 – REKOLEKCJE.

  8.00                    + Antonina Chachuła   (od sąsiadów Kaszubów).     

18.00              + Helena Taborska, Albin mąż.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 ŚRODA  14.03. 2018  – REKOLEKCJE.

   9.00                + Franciszek Szafrański, Maria żona, Józef wnuk, Rozalia wnuczka.  

10.45             W intencji dzieci ze Szkoły Podstawowej.

13.45                   W intencji klasy VII SP i młodzieży z Gimnazjum.                                                                                                                                                                                         

18.00             + Grzegorz Lipnicki w r. śm.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                CZWARTEK     15.3. 2018

    7.00                               + Maria Mazgaj   (kuzynki Haliny z Krakowa z rodz.).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 17.00             W intencji naszej Ojczyzny – Nowenna.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                PIĄTEK        16.3. 2018

  7.00                  + Krystyna Biel    (od rodz. Jarczyków i Kibiklewskich).

17.00                  + Józef Jarek, Mieczysław zięć, Aniela i Franciszek Kulawik.                                                                                                                                                                 SOBOTA    17.3. 2018

  7.00              + Tadeusz Stec.                                                                      

17.00             + Józef Mazgaj.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Niedziela  – 18. 3. 2018. – WIZYTACJA KS. BISKUPA.

  7.00                   + Edward Kulawik.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 9.00              + Stanisław Głownia (od Zaczyńskich z Wygiełzowa, wnuczki Angeliki z mama i synem)                                                    

11.00             W intencji Parafii.

15.00             + Krzysztof Głownia w r. śm.