Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 18.03.2018 r.

Ogłoszenia parafialne – (18.03.2018 r.).

  1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu cieszymy się obecnością pośród nas ks. biskupa Jana Zająca w ramach wizytacji kanonicznej naszej parafii.
  2. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Na uroczystą Mszę Świętą z zawierzeniem mężów i ojców św. Józefowi zapraszamy o godz. 17.00.
  3. We wtorek o godz. 18.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
  4. W środę o godz. 19.00 na plebani walne zebranie Parafialnego Stowarzyszenia ,,Kostka,,.
  5. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 16.30, a gorzkie żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.
  6. W nocy z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Pamiętajmy o tym wybierając się do kościoła.
  7. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy. Przed Sumą o godz. 11.00 zgromadzimy się przed kościołem, skąd wyruszy uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Po Mszy św. konkurs na najpiękniejsze palmy.
  8. W Niedzielę Palmową młodzież przygotowująca się do światowego spotkania w przyszłym roku w Panamie gromadzi się w swoich diecezjach, aby pod przewodnictwem biskupa świętować Dzień Młodzieży. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1,30).
  9. W zakrystii do nabycia baranki wielkanocne. Ofiary składane przy zakupie będą przeznaczone Caritas.
  10. Młodzież zaprasza na współczesne Misterium Męki Pańskiej pt. „Codzienne wybory”. Przedstawienie odbędzie w się w najbliższą niedzielę o godz. 16.45 w sali teatralnej pod kościołem.

 

Intencje Mszalne od 18.03.2018 do 25.03.2018                       

Niedziela – 18.03. 2018 – Wizytacja Kanoniczna

  7.00                   + Edward Kulawik.                                                                                                                                                                  9.00              + Stanisław Głownia (od Zaczyńskich z Wygiełzowa, wnuczki Angeliki z mama i synem)                                                    

11.00             W intencji Parafii.

15.00             + Krzysztof Głownia w r. śm.

 

PONIEDZIAŁEK  19.03. 2018  – Uroczystość św. Józefa

   7.00                 + Józefa (ona) Augustyn, Józef Kramarz.

17.00                  + Józefa (ona) Mazgaj.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

WTOREK     20.03. 2018

  7.00                    + Jan Nowak w r. śm., Adela żona i ich zmarli Rodzice.     

17.00              + Józef Głownia, Maria żona, Józefa córka.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 ŚRODA  21.03. 2018 

   7.00                + Władysław Ziajka.  

17.00             + Józef Urbańczyk, zmarli teściowie: Józefa i Józef Mazgaj.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

CZWARTEK     22.3. 2018

    7.00                               + Jan Piegza, Anna żona.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 17.00             + Rozalia Rychlik w 3 r. śm., Edward mąż.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   PIĄTEK        23.3. 2018

  7.00                  + Krystyna Biel    (od Przemysława Główczaka z rodz.).

17.00                  + Józef Nowak.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

SOBOTA    24.3. 2018

  7.00              + Waleria Hajduk.                                                                                                                                                              

17.00             rez. Pierzynka.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

Niedziela  – 25. 3. 2018. Niedziela Męki Pańskiej.

  7.00                   + Jan Nowak w 6 r. śm., zmarli Rodzice i teściowie.                                                                                                                                    

  9.00              + Józef Jarczyk, Antonina żona: synowie Józef i Wiesław.                                                    

11.00              W intencji Parafii.

15.00             + Julian Turaczyk w r. śm., Władysława żona.