Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 25.03.2018 r.

Ogłoszenia parafialne – (25.03.2018 r.).

  1. Przeżywamy Niedzielę Palmową, czyli niedzielę Męki Pańskiej. Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo gorzkich żali po Mszy św. o godz. 15.00. Młodzież zaprasza na współczesne Misterium Męki Pańskiej pt. „Codzienne wybory”. Przedstawienie odbędzie się dzisiaj o godz. 16.45 w sali teatralnej pod kościołem.
  2. W związku ze zmianą czasu od jutra Msza św. wieczorna o godz. 18.00. Zmieniają się także godziny urzędowania w kancelarii parafialnej.
  3. W Wielki Czwartek w naszej katedrze biskup ordynariusz wraz z kapłanami podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 10.00 dokona poświęcenia oleju krzyżma do sprawowania sakramentów świętych: chrztu, bierzmowania, święceń kapłańskich i oleju chorych do namaszczenia chorych.
  4. Od czwartkowego wieczoru rozpoczyna się obchód Triduum Paschalnego. Zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej – pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godz. 18.00, a następnie na adoracyjne czuwanie z Panem Jezusem do godz. 22.00.
  5. W Wielki Piątek – w dzień męki i śmierci Zbawiciela na krzyżu – o godz. 15.00 zapraszamy na drogę krzyżową, a o godz. 18.00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej z uczczeniem krzyża i Komunią św. Po jej zakończeniu, zgodnie ze staropolską tradycją, będziemy czuwać przy Grobie Pańskim. Porządek adoracji w gablocie.
  6. W Wielką Sobotę, przynosząc do pobłogosławienia pokarmy na stół wielkanocny, pamiętajmy, aby choć na chwilę zatrzymać się i w duchu podziękować Panu Jezusowi złożonemu do grobu za dzieło odkupienia.
  7. Uroczystości Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 18.00 od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej przed kościołem. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne i z radością ogłosimy zmartwychwstanie Pana Jezusa. Liturgię zakończy radosna procesja rezurekcyjna. Triduum Paschalne trwa do niedzielnego wieczoru.
  8. W zakrystii do nabycia baranki wielkanocne. Ofiary składane przy zakupie będą przeznaczone Caritas.
  9. Dziękujemy za składkę na ogrzewanie kościoła z ubiegłej niedzieli. Zebrano 34054 zł. Serdeczne Bo zapłać.

Intencje Mszalne od 25.03.2018 do 1.04.2018                       

Niedziela – 25.03. 2018 – Niedziela Męki Pańskiej.

  7.00                   + Jan Nowak w 6 r. śm., zmarli Rodzice i teściowie.                                                                                                                                          

  9.00                   + Józef Jarczyk, Antonina żona: synowie Józef i Wiesław.                                                    

11.00                  W intencji Parafii.

15.00                  + Julian Turaczyk w r. śm., Władysława żona.

WIELKI PONIEDZIAŁEK  26.03. 2018  

   7.00                 + Krystyna Biel – (od rodz. Filipków i Soszków).

18.00                  + Waleria Hajduk.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

WIELKI WTOREK     27.03. 2018

  7.00                    + Waleria Hajduk, Jan mąż.     

18.00                  + Władysław Kramarz, Janina zona, zmarli Rodzice w r. śm.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        WIELKA ŚRODA  28.03. 2018 

   7.00                + Mieczysław Ciura, Józefa ż. i zm. Rodzice – od syna Józefa z rodz.  

18.00             + Stanisława (ona) Kuciel w 1 r. śm., Władysław mąż.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

WIELKI CZWARTEK     29.3. 2018

18.00                  + Ks. Proboszcz Stanisław Stopka.                                                                                                                                                  

18.00                 Dziękczynna  za ustanowienie Najświętszego Sakramentu – od Róż Różańcowych.                                                                                                                                                 

WIELKI  PIĄTEK        30.3. 2018

 

18.00                  Liturgia Męki Pańskiej.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

WIELKA SOBOTA    31.3. 2018

18.00                  + ks. Proboszcz Stanisław Stopka.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

18.00                  W intencji Parafii.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

Niedziela  – 1. 4. 2018. NIEDZIELA Zmartwychwstania Pańskiego.

  7.00                   O bł. Boże i opiekę św. Józefa dla rodzin naszej parafii – od Róż Różańcowych.                                                                                                                                                                                                                                                                                 

  9.00                   + Józef Rożnawski, Maria ż., Alfred i Franciszek – synowie, Maria córka.                                                    

11.00                  + Józef Kosowski w r. śm. i zm. Rodzice.

15.00                  + Stefan Mazgaj, Franciszka żona  w r. śm.