Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 8.04.2018 r.

Ogłoszenia parafialne – (8.04.2018 r.).

  1. Przeżywamy 2. Niedzielę Wielkanocną czyli Miłosierdzia Bożego.
  2. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii zwłaszcza wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas.
  3. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje Duchowej Adopcji można zabrać ze stolika wychodząc z kościoła.
  4. We wtorek, 10 kwietnia, w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej polecimy Bogu tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, oraz będziemy modlić się w intencjach naszej Ojczyzny.
  5. W środę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Rodziców dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej. Po Mszy św. będzie spotkanie z Rodzicami aby omówić przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej dzieci.
  6. Dziękujemy Panom: Stanisławowi Rożnowskiemu i Edwardowi Kowalskiemu za obcięcie krzewów przy naszym parafialnym parkingu oraz wokół kościoła.
  7. W zakrystii są do odebrania listy na zbiórkę ofiar na miesiąc kwiecień.
  8. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną.
  9. Niech Pan Jezus okazuje łaskę miłosierdzia solenizantom i jubilatom tego tygodnia. 

Intencje Mszalne od 8.04.2018 do 15.04.2018                       

Niedziela – 8.04. 2018 – Niedziela Miłosierdzia Bożego.

  7.00                    + Stanisława (ona) Michalska w r. śm.                                                                                                                                                                   9.00               + Józef Perończyk, Maria żona, Józef syn.                                                    

11.00              Dziękczynna za otrzymane łaski – od Bronisławy.

15.00              + Irena Głogowska 4  w r. śm.

PONIEDZIAŁEK  9.04. 2018  

   7.00                  + Stanisława (ona) Jarczyk – (od kuzynki Mazgaj oraz rodz. Czopów z Włosieni).

18.00                   + Józef Węgrzyn, Józefa zona i zmarli Rodzice.                                                                                                                                                                 WTOREK     10.04. 2018

  7.00                   + Franciszek Szpila – (od rodz. Soboniów).   

18.00               + Rajnold Manzel w 8 r. śm.                                                                                                                                                                 ŚRODA  11.04. 2018 

   7.00                + Stanisława (ona) Toka.  

18.00              + Joanna Kulawik, Bronisław mąż i zmarli Rodzice.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 CZWARTEK     12.4. 2018

  7.00                   + Maria Mazgaj  – (od Kurków z Kamionki).                                                                                                                                                                 18.00              Dziękczynna w 10 r. ślubu z prośba o bł. Boże dla Dominika i Anny oraz całej rodziny.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   PIĄTEK        13.4. 2018

  7.00               + Józefa Bachowska w 8 r. śm., Franciszek mąż, Franciszek i Stanisław – synowie

18.00                   + Franciszek Perończyk (od żony Genowefy).                                                                                                                                                                  SOBOTA    14.4. 2018

  7.00               + Adolf i Józef Szymoński i zmarli Rodzice.                                                                                                                                                                 18.00              + Józef Buzdygan w 32 r. śm.                                                                                                                                                                 Niedziela  – 15. 4. 2018. Niedziela Biblijna.

  7.00                    + Józef Mazgaj, Anna zona, Irena córka, Józef syn.                                                                                                                                                                   9.00               + Jan Mazgaj w r. śm.                                                    

11.00              + Franciszek Mazgaj w 9 r. śm., Anna żona.

15.00              + Maria Ciura, Franciszek mąż.