Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 1.07.2018 r.

Ogłoszenia parafialne – (1.07.2018 r.).                                                                                                                                                                 

  1. Przeżywamy 13. Niedzielę zwykłą. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Od jutra zmienia się porządek Mszy św. w tygodniu: w poniedziałek, środę, piątek i sobotę Msza św. o godz. 18.00 we wtorek i czwartek – rano o godz. 7.00. W środy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wszystkich parafian i gości przebywających u nas na wakacjach zapraszam do licznego udziału w codziennej Eucharystii. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna: w poniedziałek i piątek od godz. 18.30 do 19.00 i w sobotę od godz. 8.00 do 9.00.
  3. W środę przypada rocznica poświecenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.
  4. W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a w pierwszy piątek spowiedź dla dzieci od godz. 17.00. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. W pierwszą sobotę o godz. 8.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną i o godz. 17.00 zapraszamy na kolejne nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca podczas którego uczcimy Niepokalane Serce Maryi
  5. W piątek przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Jest to dawne wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Będziemy szczególnie modlili się za naszych chorych parafian podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.
  6. Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach.
  7. Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.
  8. Niech Zbawiciel obficie błogosławi jubilatom i solenizantom w rozpoczynającym się tygodniu

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 3 VII we wtorek– św. Tomasz , Apostoł.
  • 6 VII – w piątek bł. Maria Teresa Ledóchowska,

 

Intencje Mszalne od       1.07.2018 do 8.07.2018

Niedziela  – 24. 6. 2018

  7.00                   O bł. Boże dla naszej parafii – od Róż Różańcowych.                          

  9.00               + Władysława (ona) Turaczyk w r. śm., Julian mąż.                                                    

11.00              + Stanisław Wątroba – od swatów Dulewskich

15.00              + Jan Hajduk w 10 r. śm. – od chrześnicy Jolanty Buczek z synem.

 

PONIEDZIAŁEK  2.07. 2018            

18.00                   + Julia Dębska – (od Urszuli i Józefa Czak z rodz.).                                                                                                                                                                 

WTOREK     3.07. 2018 

  7.00                   + Stanisława (ona) Jarczyk – (od wnuka Łukasza z rodz.).                                                                                                                                                                  ŚRODA 4.07. 2018 

18.00              + Ks. Proboszcz Stanisław Stopka.                                                                                                                                                                 CZWARTEK     5.7. 2018

  7.00                   + Maria Mazgaj – (od rodziny Bachowskich).             

18.00               W intencji Bogu wiadomej.   

PIĄTEK        6.7. 2018

  7.00               +  Józefa (ona) Mazgaj- (od Juliana Noworyty z rodz.).               

18.00                   + Wanda Kulawik – od siostry.

SOBOTA    7.7. 2018

18.00               +Maria Warchoł – (od rodziny Szalów).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Niedziela  – 8. 7. 2018.

  7.00                   Dziękcz. w 55 r. ślubu Józefa i Genowefy z prośba o zdrowie i bł. Boże.                                                                                                                                                                 9.00               + Franciszek Mazgaj.                                                    

11.00              + Józefa (ona) Sojka – od bratanka Janusza z rodz.                                                                                                                                                                  15.00              O zdrowie i bł. Boże dla Grzegorza w 1 r. urodzin.