Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

W poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. jak w niedzielę.
Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

W piątek, z racji oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Zebranie rodziców dzieci, które w tym roku mają przystąpić do I Komunii św. odbędzie się w piątek 14 kwietnia,
po Mszy św. wieczornej (ok. godz.18.30) w kościele, natomiast zebranie z rodzicami dzieci, które będą obchodziły I rocznicę Komunii odbędzie się w poniedziałek, 17.04 po Mszy wieczornej (ok. godz. 18.30).

W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Na zakończenie każdej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia – odmówimy koronkę, po niej rozpoczniemy Mszę św. Po jej zakończeniu będzie możliwość uczczenia relikwii św. s. Faustyny.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy trudzili się pomagając, podczas uroczystości Wielkiego Tygodnia oraz dzisiejszej Niedzieli Zmartwychwstania: Różom Różańcowym za adoracje i modlitwy zarówno przy ciemnicy, jak i grobie P. Jezusa, Strażakom za wartę przy Grobie P. Jezusa, p. Organiście, p. Ewie Kasperskiej i p. Katarzynie Lizończyk wraz z mężem zapomóc przy dekoracji kościoła oraz dbanie o porządek w naszej świątyni, Górnikom, Kole Gospodyń Wiejskich, Służbie liturgicznej, scholi. 

Pani Sołtys Jolancie Kuciel oraz członkom Stowarzyszenia <KOSTKA za organizację akcji pomocy żywnościowej dla samotnych i potrzebujących w naszej Parafii.

Niech dobry Bóg wynagrodzi trud i poświęcenie Panom: Edwardowi Kowalskiemu, Jerzemu Bachowskiemu, Andrzejowi Jarczykowi, Tomaszowi Jarczykowi i Stanisławowi Rożnawskiemu za pomoc przy porządkowaniu jadalni na plebanii, a także p. Andrzejowi Chudzikowi za wykonanie nowej skrzynki na kwiaty przed kościołem. Panu Kazimierzowi Perończykowi i jego firmie za renowację gabloty przy placu kościelnym.

Chcę także podziękować za wszelkie ofiary składane w czasie Wielkiego Postu i Triduum Paschalnego: na kwiaty do grobu Pańskiego, przy nabywaniu baranków wielkanocnych, przy okazji adoracji Krzyża Chrystusowego oraz podczas święcenia pokarmów wielkanocnych. 

INTENCJE MSZALNE

09.04 – 17.04.2023 r.

  Niedziela Zmartwychwstania 09.04 
6.30 – Procesja Rezurekcyjna 
7.00 – + Józefa Kramarz (zm. 2023r.) 
9.00 – + Stanisława Michalska 
11.00 – + Aleksander Hajduk (zm. 2022r.) 
15.00 – + Franciszek Kowalski, Józefa żona, ++ dzieci
  Poniedziałek Wielkanocny 10.04 
7.00 – + Stanisława Toka w r. śm. 
9.00 – W int. Alana Muchy z okazji chrztu, o zdrowie i bł. Boże 
11.00 – + Franciszek Szafrański, Maria żona 
15.00 – + Bronisław Banaś
  Wtorek 11.04 
7.00 – + Dominika Dziwak
  Środa 12.04
18.00 – Msza nowennowa do M.B. Nieust. Pomocy 
+ Zofia Kulawik (zm. 2023r.) 
+ Amalia, Zbigniew, ++ z rodz.
  Czwartek 13.04
7.00 – ++ Józefa Bachowska Franciszek mąż, synowie Franciszek, Stanisław, Jan
  Piątek 14.04
18.00 – + Joanna Kulawik, Bronisław mąż, Bronisław syn
  Sobota 15.04
7.00 – + Józef Mazgaj, ona, Irena córka, Józef syn
18.00 – + Jan Mazgaj w r. śm.
  Niedziela 16.04
7.00 – dziękczynna w 40 r. ślubu, o zdrowie i bł. Boże oraz opiekę Matki Bożej dla Małżonków i całej rodziny
9.00 – + Mieczysław Kaszuba, Anna żona, ++ rodzice
11.00 – + Julian Toka (zm. 2023r.)
15.00 – + Józef Buzdygan, w r. śm., Władysława żona