Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne – XXI niedziela zwykła – 27.08.2023

Dnia 18 sierpnia ks. proboszcz Mirosław Kubek złożył rezygnację z urzędu proboszcza parafii w Kwaczale na ręce Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Zrzeczenie się urzędu zostało przez Metropolitę krakowskiego przyjęte.

Nowym proboszczem z dniem 20 sierpnia 2023 roku został mianowany ks. Marcin Bętkowski.

W niedzielę 27 sierpnia, na mszy świętej o godz. 11.00, nowy ksiądz proboszcz dokonał kanoniczego objęcia parafii. Wobec zgromadzonych wiernych proboszcz wyznał wiarę Kościoła, której stał się stróżem i złożył przysięgę wiernego wypełniania urzędu proboszcza powierzonego w imieniu Kościoła na ręce wicedziekana dekanatu Babice ks. Kanonika Piotra Sobali.

Kalendarz liturgiczny:
– dziś wspomnienie św. Moniki
– w poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
– we wtorek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
– w piątek – wspomnienie dowolne bł. Bronisławy, dziewicy

W tym tygodniu I piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci i młodzieży na nowy rok szkolny i katechetyczny od godz. 17.00. Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego będzie 4 września.
W tym roku I piątek miesiąca przypada dokładnie 1 września. To 84 rocznica wybuchu II wojny światowej. Módlmy się za wszystkie ofiary.

W I sobotę o godz. 8.00 odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

O godz. 17.00 nabożeństwo wynagradzające Pierwszych pięciu sobót. Zapraszamy do modlitwy.

W przyszłą niedziela – I niedziela miesiąca. Po mszy o 7.00 spotkanie Róż Żywego Różańca i zmianka różańcowa.
Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła, oraz pierwsze prace porządkowe przed uroczością odpustową.
W niedzielę 10 IX w Markowej na podkarpaciu odbędzie się beatyfikacja Rodziny Ulmów, która poświęciła życie ratując Żydów w czasie II wojny światowej.

Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza 17 września na XXXI Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

Tradycyjnie od lat fundacja „Pro Missio” organizuje zbiórkę zużytego sprzętu eklektycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD). Pozyskane w ten sposób środki finansowe są przekazywane na wsparcie Polskich Misjonarzy. Zbiórka sprzętu 29 sierpnia do 12.00, w dolnej części parkingu przed Kościołem. Wykaz sprzętu można znaleźć w gablotce przed kościołem.

Naszą wspólnotę opuścił ś.p. Jan Mazgaj. Wieczny odpoczynek…