Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne – XXII niedziela zwykła – 03.09.2023

Kalendarz liturgiczny:
– Dziś I niedziela miesiąca. Zamiast kazania po mszy świętej Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
– w środę po mszy świętej wieczornej – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
– w czwartek – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika
– w piątek – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji jako święto Matki Bożej siewnej. Na mszy świętej o 18.00 poświęcenie ziarna na zasiew.
– w sobotę – wspomnienie bł. Anieli Salawy

Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się XIII tydzień wychowania, którego częścią są kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców.

Jutro uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam dzieci z naszej Szkoły Podstawowej, nauczycieli, wychowawców, pedagogów oraz Rodziców na mszę świętą o godzinie 8.00. Również na mszy świętej wieczornej będziemy modlić się za uczącą się młodzież. Zapraszamy wszystkich młodych do wspólnej modlitwy.

Bardzo dziękuje za ofiary złożone na cele inwestycyjne parafii. W sierpniu złożono na tacę 6780 zł oraz na konto wpłynęło 330 zł. W sumie 7110. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Bardzo dziękuję również za wpłaty na konto parafialne na jubileusz parafii.

Zapraszam na spotkanie na plebanii wszystkich zaangażowanych w przygotowani jubileuszu w środę o 19.00. Radę parafialną, przedstawicieli KGW, Róż różańcowych, OSP, wszystkich, którzy podjęli konkretne zobowiązania.
Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła, oraz prace porządkowe przed uroczością odpustową.

W niedzielę 10 IX w Markowej na podkarpaciu odbędzie się beatyfikacja Rodziny Ulmów, która poświęciła życie ratując Żydów w czasie II wojny światowej.

Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza 17 września na XXXI Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

W dniach 6 – 8 września będzie miała miejsce Pielgrzymką Archidiecezji Krakowskiej do Rzymu i Asyżu z okazji 770 rocznicy Kanonizacji św. Stanisława BM. Z tej racji na prośbę Archidiecezji Krakowskiej Penitencjaria Apostolska udzieliła możliwości uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami:

  • przez uczestników pielgrzymki jubileuszowej do Rzymu i Asyżu (6-8 września br.)
  • przez tych, którzy pozostawszy w kraju w czasie jej trwania nawiedzą miejsca związane ze świętym życiem naszego Patrona: Katedrę na Wawelu oraz Sanktuarium męczeństwa św. Stanisława w Krakowie na Skałce.

Trwa nabór do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej w Krakowie przy ul. Podzamcze 8. Kandydaci rozeznający w sobie powołanie do kapłaństwa winni się zgłosić do 8 września br. i przedstawić wymagane dokumenty. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.seminarium-krakow.pl w zakładce Rekrutacja.