Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne – XXIII niedziela zwykła – 10.09.2023 r.

Kalendarz liturgiczny:
Dziś w Markowej na podkarpaciu beatyfikacja rodziny Ulmów.
Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się XIII tydzień wychowania, którego częścią są kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców
We wtorek – Najświętszego Imienia Maryi.
W środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
W środę kolejne nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 różaniec, po różańcu Msza święta i procesja fatimska wokół kościoła. Prosimy zabrać na nabożeństwo świece fatimskie.
W czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
– w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. To trzeci piątek miesiąca, po mszy świętej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

W sobotę 16 września Święto w naszej Parafii. O godz. 11.00 Uroczysta Msza święta Jubileuszowa z okazji 40-lecia parafii w Kwaczale, której będzie przewodniczył nasz Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski. Plakaty z informacją znajdują się na tablicach informacyjnych. Z tyłu kościoła są przygotowane specjalne foldery z okazji jubileuszu.

Od 15.00 – festyn rodzinny na ogrodach plebańskich za plebanią. Zapraszamy wszystkich na to nasze wspólnotowe świętowanie. Będzie czas na wspomnienia, rozmowy, zabawę. Zostanie przygotowania wystawa zdjęć ukazujących etapy i budowniczych świątyni. Dla dzieci będą przygotowane atrakcje. W programie występy Koła Gospodyń Wiejskich, zespołu GAMMA z Alwernii. Będzie festiwal ciast przygotowanych przez rodziców przedszkolaków, napoje i poczęstunek przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz grill przez Strażaków. Szczególnie prosimy rodziców o zapewnienie opieki swoim dzieciom.

Bardzo proszę o zaangażowanie wszystkich w przygotowania i godne przeżycie tego wzruszającego jubileuszu, szczególnie dla tych, którzy walczyli o powstanie kościoła i parafii w Kwaczale, dla budowniczych, ofiarodawców, tych którzy nadal w sercu mają troskę o dobro i pomyślność naszej parafii. Niech to wydarzenie będzie dla nas okazją do refleksji nad stanem naszej wiary i pobudzi nasze serca do większej miłości do Pana Boga i zaangażowania w życie parafii.

Nasi Strażacy proszą, aby z racji uroczystości i zaproszonych gości parkować samochody wyjątkowo poniżej dolnego parkingu przed kościołem, oraz aby kramy postawić w miejscach przez nich wskazanych.
Już dziś dziękuję wszystkich organizacjom działającym w naszej miejscowości za podjęcie współpracy i rozpoczęte przygotowania, Szkole Podstawowej, Przedszkolu, Pani Sołtys, Kołu Gospodyń Wiejskich, Różom Różańcowym, członkom Rady parafialnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Panu Kazimierzowi Pierończykowi i pracownikom, za prace przed świątynią.

Harmonogram:
W ciągu tygodnia porządki wokół kościoła i plebani.
W czwartek – przygotowania do festynu na ogrodach plebańskich.
W piątek od 15.00 sprzątanie kościoła.
Od 17.00 do mszy świętej okazja do spowiedzi. Będzie drugi kapłan.

Natomiast Suma odpustowa ku czci naszego patrona św. Stanisława Kostki będzie w poniedziałek w dniu wspomnienia, t.j. 18 września 2023 na mszy świętej o godzinie 18.00. Sumie będzie jej przewodniczyć ks. Mieczysław Gawor, nowy proboszcz w parafii w Babicach. Po mszy świętej tradycyjna procesja wokół kościoła. Bardzo proszę o przygotowanie feretronów, dzieci do sypania kwiatków, małych ministrantów, strażaków.
W przyszłą niedziele na mszy o 11.00 będzie kazanie dla dzieci. Wszystkich rodziców zapraszam na to spotkanie przy ołtarzu wraz ze swoimi pociechami.

W przyszłą niedziele składka w kopertach na cele inwestycyjne naszej parafii.

Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza 17 września na XXXI Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.