Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

XXVI niedziela zwykła – 1.10.2023.

Dziś w kościołach i wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Dziś na mszy świętej o godz. 11.00 poświęcenie i rozdanie różańców dla dzieci z klasy III, przygotowujących się do I komunii świętej. Natomiast po mszy z godz. 15.00 procesja do V ołtarzy.

Dziś z racji I niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu.

Od jutra msza wieczorna o godz. 17.00. Różaniec w naszej parafii w tygodniu po mszy świętej wieczornej, a w niedzielę po Mszy świętej z godz. 15.00. Zapraszamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej mszy świętej i nabożeństwie różańcowym. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach.

W tym tygodniu prosimy o prowadzenie różańca. W poniedziałek: kl. VI, VII, VIII; we wtorek: Klasa IV i V, we środę: Róża I, w czwartek: KGW, w piątek: Grupa Apostolska, w sobotę: Róże Różańcowe.

Serdecznie proszę, aby w wyznaczonym dniu były w miarę możliwości obecne wszystkie dzieci z danej klasy. Zapraszamy również do udziału w nabożeństwie Rodziców i Dziadków dzieci.

Podczas nabożeństw różańcowych modlimy szczególnie modlimy się za Ojca Świętego, za Kościół, za dzieci i młodzież o katolickie wychowanie, za misje, za chorych, za naszą Ojczyznę, o pokój na świecie, a w ostatnim tygodniu za zmarłych.

W poniedziałek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów.

W środę wspomnienie świętego Franciszka.

W czwartek przypada pierwszy czwartek. W tym dniu wspominamy św. siostrę Faustynę. Po różańcu możliwość uczczenia relikwii.

W pierwszy piątek miesiąca msza święte ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 16.00.

W sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Od 8.00 rano odwiedzony chorych z posługą sakramentalną, a po mszy świętej wieczornej z godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca połączone z różańcem – serdecznie zapraszamy zwłaszcza czcicieli Matki Bożej.

W przyszłą niedziele odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Różańcowe w Babicach.

Zapraszamy dzieci i młodzież na spotkania w naszej parafii. Celem spotkań jest wszechstronny rozwój dzieci w oparciu o niezmienne wartości jakie ze sobą niesie wyznawanie wiary w Chrystusa. Pragniemy uczyć się obowiązkowości, systematyczności, odpowiedzialności, dojrzałości, umiejętności współżycia z rówieśnikami w grupie, wzajemnego współdziałania. Pragniemy zostać Małymi Apostołami oraz świadkami, ministrantami Pana Jezusa. Na spotkaniach, które nie są kolejną szkolną katechezą, uczymy się modlitwy, zasad uczestnictwa we Mszy świętej, życia wiarą w codzienności, czytamy Pismo świętej, rozmawiamy, śpiewamy, wspólnie tworzymy projekty oraz bawimy się.

Spotkanie Grupy Apostolskiej uKostki – młodzież z klas VII, VIII i starsza w najbliższy piątek o godzinie 18.15.

Kandydaci na ministranta z klas III – VI – spotkanie w sobotę 7 października o godz. 10.00

Spotkanie dla dziewczynek z klas II – VI – w ramach spotkań dla scholii parafialnej „Cantate Deo” – pierwsze spotkanie w sobotę 7 października o godz. 9.00 w salce pod kościołem.

Zapraszam na spotkanie na plebani Radę parafialną w przyszłą niedziele na godz. 17.00. Bardzo proszę o obecność wszystkich członków Rady.