Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

XXVII niedziela zwykła – 8.10.2023.

Dziękuję Różom Żywego Różańca za przygotowanie w ubiegłą niedzielę pięciu ołtarzy na procesji różańcowej. Wszystkich parafian serdecznie zapraszam na nabożeństwa różańcowe. W tygodniu po mszy świętej wieczornej, a w niedzielę po Mszy świętej o godz. 15.00.

O prowadzenie różańca w tym tygodniu prosimy. W poniedziałek Róża II, wtorek Róża III, środa Róża IV, w czwartek klasy VI, VII, VIII, w sobotę dzieci z klasy III wraz z rodzicami. Grafik znajduje się w gablotce.

W piątek ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 różaniec fatimski, a ok. 19.00 Msza świętej i procesja fatimska wokół kościoła. Prosimy zabrać na nabożeństwo świece fatimskie.

W sobotę, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich życzliwością i modlitwą wdzięczności.
W tym dniu będziemy się również modlić w naszej Archidiecezji za naszą Ojczyznę przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki.

W przyszłą niedzielę po raz XXIII będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku po każdej Mszy świętej młodzież z Grupy Apostolskiej będzie zbierać ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolniona ubogą młodzież.

W sobotę o godzinie 9.00 spotkanie dla scholii parafialnej. Na pierwsze spotkanie przyszło 8 dziewczynek. Również w sobotę o 10.00 spotkanie dla kandydatów na ministranta. Na pierwszym spotkaniu było 4 kandydatów. Bardzo dziękuję rodzicom za wsparcie. Zapraszamy wszystkie dzieci na kolejne spotkania w najbliższą sobotę.

W przyszłą niedzielę zapraszam dzieci na mszę świętą o godz. 11.00.

W przyszłą niedzielę składka w kopertach na cele remontowe naszej parafii.

Dziś o 17.00 spotkanie Rady Parafialnej na plebani. Wszystkich serdecznie zapraszam.

Powoli zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za bliskich zmarłych. Wypominki przyjmujemy codziennie po mszy świętej wieczornej w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Na stoliku pod chórem są karteczki do wypełnienia. Proszę o wypisywanie wyraźnie bliskich zmarłych, szczególnie nazwisko, oraz w mianowniku.

Wypominki jednorazowe są odczytywane kilkakrotnie: raz na cmentarzu oraz kilka razy w kościele do 8 listopada włącznie. Wypominki roczne są odczytywanie naprzemiennie przed I i II mszą w niedziele.
W III piątek miesiąca za wszystkich wypominanych będzie odprawiana msza święta.

Tradycyjnie w archidiecezji krakowskiej składa się za zmarłego ofiarę na wypominki jak na mszę świętą.