Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

XXVIII niedziela zwykła – 15.10.2023.

Dziś obchodzimy w Polskim Kościele XXIII Dzień Papieski. Jak co roku po każdej Mszy świętej młodzież z Grupy Apostolskiej zbiera ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolniona ubogą młodzież.

Wszystkich parafian serdecznie zapraszam na nabożeństwa różańcowe. W tygodniu po mszy świętej wieczornej, a w niedzielę po Mszy świętej o godz. 15.00.

O prowadzenie różańca w tym tygodniu prosimy. W poniedziałek klasy I, II, III szkoły podstawowej, wtorek Róża V, środa Róża I, w czwartek Róża II, w piątek – Grupa Apostolska uKostki, w sobotę KGW. Grafik znajduje się w gablotce.

Jutro w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu przypada 45 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Natomiast w przyszłą niedzielę 22 października obchodzimy uroczystość ku czci świętego Jana Pawła II. Po każdej mszy świętej będzie można uczcić relikwie świętego papieża.

We wtorek świętego Ignacego, Biskupa i męczennika

W środę św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia.

W piątek uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa

W sobotę o godzinie 9.00 spotkanie dla scholii parafialnej. Również w sobotę o 10.00 spotkanie dla kandydatów na ministranta. Zapraszamy wszystkie dzieci, które jeszcze nie byli, a pragną zostać ministrantem lub należeć do scholki na kolejne spotkania w najbliższą sobotę. Bardzo dziękuję rodzicom za wsparcie.

W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny.

Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za bliskich zmarłych. Wypominki przyjmujemy codziennie po mszy świętej wieczornej w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Na stoliku pod chórem są karteczki do wypełnienia. Proszę o wypisywanie wyraźnie bliskich zmarłych, szczególnie nazwisko, oraz w mianowniku.

Wypominki jednorazowe są odczytywane kilkakrotnie: raz na cmentarzu oraz kilka razy w kościele do 8 listopada włącznie. Wypominki roczne są odczytywanie naprzemiennie przed I i II mszą w niedziele.
W III piątek miesiąca za wszystkich wypominanych będzie odprawiana msza święta.

Tradycyjnie w archidiecezji krakowskiej składa się za zmarłego ofiarę na wypominki jak na mszę świętą.

W ostatnim czasie naszą wspólnotę parafialną opuścili: Jerzy Węgrzyn, Rozalia Rożnawska oraz Tadeusz Szkutnik. Dobry Jezu a nasz Panie…