Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

XXIX niedziela zwykła – 22.10.2023.

Dziś obchodzimy Uroczystość Świętego Jana Pawła II. Dnia 22 października 1978 roku miała miejsce msza święta inauguracyjna pontyfikatu papieża Polaka. To wtedy święty Papież wypowiedział znamienne słowa: „Nie lękajcie się! Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi”. Słowa te stały się myślą przewodnią pontyfikatu.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy się modlić w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli Dobrej Nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj terenem działalności misyjnej jest również kontynent europejski. W intencji misji będziemy się modlić szczególnie podczas nabożeństw różańcowych.

Wszystkich parafian serdecznie zapraszam na nabożeństwa różańcowe. W tygodniu po mszy świętej wieczornej, a w niedzielę po Mszy świętej o godz. 15.00.

O prowadzenie różańca w tym tygodniu prosimy. W poniedziałek – Róża III, wtorek – Róża IV, środa – Róża V, w czwartek – Klasy IV i V szkoły Podstawowej, w piątek – klasa I, II, III szkoły Podstawowej, w sobotę – Strażacy. Grafik znajduje się w gablotce.

W Sobotę 28 października święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Święty Juda Tadeusz jest uważany za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.

W sobotę o godzinie 9.00 spotkanie dla scholii parafialnej, a o 10.00 spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministranta.

W najbliższą niedzielę 29 października będziemy obchodzić Rocznicę Poświęcenia Kościoła Własnego. Nasz kościół był konsekrowany 29 października 2005 roku przez ówczesnego Metropolitę Krakowskiego ks. kard. Stanisława Dziwisza. Po Mszy świętej o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewanie hymnu „ciebie Boga wysławiamy.

Również w przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu letniego na zimowy. Pamiętajmy o ty planując wyjście do kościoła na Mszę świętą.

Już za kilka dni będzie listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za bliskich zmarłych. Wypominki przyjmujemy codziennie po mszy świętej wieczornej w zakrystii lub kancelarii parafialnej.  

Na stoliku pod chórem są karteczki do wypełnienia. Proszę o wypisywanie wyraźnie bliskich zmarłych, szczególnie nazwisko, oraz w mianowniku.

Wypominki jednorazowe są odczytywane kilkakrotnie: na cmentarzu oraz kilka razy w kościele do 8 listopada włącznie. Wypominki roczne są odczytywanie naprzemiennie przed I i II mszą w niedziele. W III piątek miesiąca za wszystkich wypominanych będzie odprawiana msza święta.

Tradycyjnie w archidiecezji krakowskiej składa się za zmarłego ofiarę na wypominki jak na mszę świętą.