Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Uroczystość Jezusa Chrystusa,
Króla Wszechświata – 26.11.2023.

Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni akord roku liturgicznego przed adwentowym czasem oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa do nas. Po wszystkich Mszach Świętych odnawiamy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana.

Zachęcam do wzięcie udziału w zbiórce leków dla szpitala w Libanie. Potrzebne są leki przeciwbólowe, kardiologiczne, onkologiczne. Czasem mamy w domu niepotrzebne leki, zmieniamy na nowe i stare pozostają. Proszę, aby nie były to otwarte pojemniki, a listki z lekami w pełni. Ważne, aby miały co najmniej pół roku ważności. Leki zostaną przewiezione do Libanu w połowie grudnia. Można je przynieść do zakrystii albo na plebanię do 10 XII.

Stowarzyszenie Kostka oraz Parafialny Zespół Caritas Zapraszają mieszkańców Kwaczały do udziału w zbiórce żywności dla najbardziej potrzebujących. Przede wszystkim chodzi o żywność długoterminową, takie jak: kasze, mąki, cukier, olej, konserwy oraz środki czystości. Można je składać do koszy które będą wystawione w sklepach: Pawilon i Kropka w Kwaczale od 2 grudnia (t.j. sobota). Można również składać żywność w kościele do kosza, który będzie przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W Tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi, szczególnie dla dzieci w piątek od 16.00. Przypominam, że codziennie 30 minut przed każdą mszą jest możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.00. Proszę zgłaszać chorych i starszych, aby mogli regularnie przyjmować sakramenty święte mimo, że nie mogą brać udziału we mszy świętej w niedzielę. W I sobotę miesiąca zapraszamy na kolejne nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca do Niepokalanego Serca Maryi.

Zapraszamy wszystkich górników i ich rodziny w dniu świętej Barbary, w poniedziałek 4 grudnia na uroczystą Mszę świętą.

W przyszłą niedziela – I niedziela miesiąca. To również początek nowego roku kościelnego. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć w tym roku krótki czas wyciszenia i odpowiednio duchowo nastawieni. Po mszy o 7.00 spotkanie Róż Żywego Różańca, różaniec i zmianka różańcowa.

Roraty będą codziennie w tygodniu, od poniedziałku do soboty na mszy świętej o godz. 17.00.

W czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła.

Ważna informacja dla dzieci i rodziców. W tym roku, Biskup, św. Mikołaj, odwiedzi naszą parafię i spotka się z dziećmi w środę 6 grudnia po mszy świętej Roratniej z godz. 17.00. Wszelkich informacji o spotkaniu ze świętym biskupem udzielamy w zakrystii.

W zakrystii są już do nabycia świece Caritas na stół wigilijny. Od jednej świecy musimy odprowadzić do krakowskiej Caritas 10 zł (jako koszty wyprodukowania oraz wsparcie działań Caritas, dopiero wszystko ponad tą kwotę pozostaje na pomoc charytatywną w parafii). W przyszłą niedzielę poświęcimy opłatki na stół wigilijny i będzie można je nabyć w zakrystii.

W dniu 23 listopada w Rabie Wyżnej zmarł Marian Stopka, brat ś.p. ks. proboszcza Stanisława Stopki, który przez wiele lat mieszkał w Kwaczale i swoją obecnością, czasem i pracą wspierał ks. Stanisława oraz dbał o naszą świątynię. Jego pogrzeb odbył się w dniu wczorajszym. Bardzo dziękują wszystkim, którzy osobiście byli na pogrzebie i reprezentowali Naszą Parafię. Bóg zapłać!