Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenie – I niedziela Adwentu – 3.12.2023

Dzisiaj rozpoczyna się czas adwentowego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale także uświadamiamy sobie konieczność czuwania, gdyż Chrystus przyjdzie niespodziewanie w Swojej chwale, jak to nam zapowiedział.

Wraz z adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny oraz nowy program duszpasterski pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Program ma pobudzić nas do refleksji nad własnym uczestnictwem we wspólnocie Kościoła oraz zainspirować do większego i pełniejszego zaangażowania.

Dziś zostają poświęcone opłatki na stół wigilijny. Można je po mszy świętej nabyć w zakrystii. Również są świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Akcja ta w tym roku obchodzi 30 – lecie.

Zapraszamy wszystkich do udziału w Roratach ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie o godz. 17.00. Zapraszamy rodziny, młodzież, dzieci, wszystkich bez wyjątku do udziału w adwentowych przygotowaniach. Dzieci zapraszamy z lampionami do procesji na wejście.

Jutro, we wspomnienie św. Barbary zapraszamy wszystkich górników i ich rodziny na uroczystą mszę świętą o godz. 11.00 w ich intencji.

W środę wspominamy św. Mikołaja. Pamiętajmy o tych, którzy na co dzień wyświadczają nam dobro i tych, którzy nas obdarowują upominkami. Dzieci niech szczególnie pamiętają o Roratach w tym dniu. Informacje dla rodziców w zakrystii

W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratna stojąca obok ołtarza symbolizuje Niepokalaną. Msze święte o godz. 7.00 i 17.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej. W czasie Mszy świętej o godz. 17.00 poświęcenie medalików Niepokalanego Poczęcia NMP dla dzieci z klasy trzeciej przygotowujących się do I komunii świętej.

Natomiast od 12.00 do 13.00 w naszym kościele będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo „Godzina łaski dla świata”. Matka Boża w objawieniach w 1947 r. we Włoskim Montechiari zapowiedziała: Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. (…) Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.

Przypominam o zbiórce leków dla szpitala w Libanie. Potrzebne są w zasadzie każde leki. Zostaną przewiezione do Libanu w połowie grudnia. Można je przynieść do zakrystii albo na plebanię do 10 XII.

Stowarzyszenie Kostka oraz Parafialny Zespół Caritas przypomina o zbiórce żywności dla najbardziej potrzebujących. Przede wszystkim chodzi o żywność długoterminową oraz środki czystości. Można je składać do koszy które są wystawione w sklepach: Pawilon i Kropka w Kwaczale. Można również składać żywność w kościele do kosza, który znajduje się przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zbiórka do 17 grudnia.