Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

XXXI niedziela zwykła – 5.11.2023.

Dziś I niedziela miesiąca, zamiast kazania, po mszy świętej adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Po mszy z godz. 15.00 różaniec za zmarłych.

Dziś przed I i II mszą świętą odczytujemy nowy wypominki. Bardzo proszę, jeśli wystąpiły jakieś błędy o podejście do zakrystii i wskazanie pomyłki. Bardzo dziękuje za złożone ofiary na tzw. wypominki za zmarłych. Modlitwy za zmarłych w wypominkach jednorazowych do 8 listopada 15 minut przed mszą świętą wieczorną, a po mszy w ich intencji różaniec. Dziś w niedzielę po mszy świętej z godz. 15.00

Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji. Należy również spełnić pozostałe warunki do uzyskania odpustu: wzbudzenie intencji uzyskania odpustu, odmównie Wierzę oraz Ojcze Nasz, stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tych dniach komunii świętej, modlitwa w intencjach Ojca świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

W Sobotę, 11 listopada, przypada 105 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pamiętajmy w tym szczególnym dniu o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie naszej Ojczyzny. Zadbajmy o wywieszenie naszej narodowej flagi.

Msza święta w intencji Ojczyzny wyjątkowo będzie miała miejsce w niedziele 12 listopada na mszy świętej o godz. 11.00. We Mszy świętej weźmie udział Stowarzyszenie Muzyczne – Chór Camerata z Wieliczki. Po mszy Świętej odbędzie się koncert Chóru Camerata: Obchody upamiętniające lokalnego bohatera Józefa Patelskiego. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za Ojczyznę oraz na patriotyczny koncert.

Młodzież z Grupy Apostolskiej uKostki, bardzo dziękuje wszystkim za udział w „AKCJI ZNICZ”. Zebrana kwota zostanie przeznaczona na rozwój grupy oraz na wyjazdy rekolekcyjne w ferie zimowe dla młodzieży z Grupy Apostolskiej. Wszystkim dziękujemy za wsparcie i zrozumienie.

W tym tygodniu patronują nam:

9 XI – święto rocznicy poświęcenia Bazyli Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu czyli papieża;

10 XI – św. Leon Wielki, papież i doktor Kościoła

11.XI – św. Marcin z Tours, biskup