Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

XXX niedziela zwykła – 29.10.2023.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Kościoła Własnego. Nasz kościół był konsekrowany przed 18 laty, 29 października 2005 roku przez ówczesnego Metropolitę Krakowskiego ks. kard. Stanisława Dziwisza. Po Mszy świętej o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy. Miłosiernemu Bogu polecajmy wszystkich, którzy ją wznosili, upiększali oraz Wszystkich, którzy teraz modlimy się w tym domu Bożym.

Kończy się miesiąc różańcowy. O prowadzenie różańca w tym tygodniu prosimy. W poniedziałek – Górników a we wtorek ministrantów i lektorów. Zapraszamy dzieci z planszami z naklejkami na ostatni różaniec we wtorek 31 października. Po różańcu wręczenie drobnych upominków.

W środę, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy świętych: 7.00, 9.00, 11.00, a o godzinie 14.00 procesja na cmentarzu połączona z wypominkami i modlitwą za zmarłych. Po procesji zostanie odprawiona Msza Święta w kaplicy na cmentarzu za zmarłych Parafian. Okazja do spowiedzi przed uroczystością Wszystkich Świętych we wtorek od godz. 16.00.

W czwartek, 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się w tym dniu za tych, którzy na poprzedzili w drodze do wieczności. Modlimy się w sposób szczególny za tych, którzy oczekują wiecznego zjednoczenia z Panam a przebywają jeszcze w czyśćcu. W dzień zaduszny o godz. 9.00 będzie msza święta w kaplicy na cmentarzu za dusze wszystkich naszych bliskich zmarłych. Pozostałe msze w kościele o 7.00 oraz 17.00. Przed mszą wieczorną o 16.00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami.

Na te listopadowe dni modlitwy i zadumy przygotujemy groby naszych bliskich, zatroszczmy się o porządek na cmentarzu. Śmieci, różne odpadki, zużyte znicze, stare kwiaty prosimy składać tylko w przeznaczonym do tego kontenerze na śmieci.

W najbliższych dniach możemy uzyskać odpusty, które możemy ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. Jeden raz w ciągu dnia.

1 i 2 listopada, jeśli będziemy brali udział w nabożeństwie w kościele lub kaplicy. W czasie nawiedzenia świątyni należy wzbudzić intencję uzyskania odpustu, odmówić Ojcze Nasz, Wierzę. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej (po spowiedzi świętej), przyjąć Komunię świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach Ojca świętego.

W dniach od 1 do 8 listopada wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, będąc w stanie łaski uświęcającej oraz przyjęli komunię świętą również mogą uzyskać odpust zupełny za jednego zmarłego. W pozostałe dni roku możemy uzyskać odpust cząstkowy.

Modlitwy za zmarłych w wypominkach jednorazowych w dniach od 3 do 8 listopada 15 minut przed mszą świętą wieczorną, a po mszy w ich intencji różaniec. (w wyjątkiem I soboty). W niedzielę po mszy świętej z godz. 15.00

W piątek okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od 16.00. O 17.00 Msza z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotę o godz. 8.00 odwiedziny naszych chorych w domach. O godz. 16.00 z racji I soboty miesiąca nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca połączone z różańcem za zmarłych parafian.

W sobotę 4 listopada o godzinie 9.00 spotkanie dla scholki parafialnej, a o 10.00 spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministranta.

W przyszłą niedziela – I niedziela miesiąca. Po mszy o 7.00 spotkanie Róż Żywego Różańca, różaniec i zmianka różańcowa.

Wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.