Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

XXXII niedziela zwykła – 12.11.2023.

Za Nami czas październikowej modlitwie różańcowej. Trwaliśmy na modlitwie prosząc o pokój na świecie, szczególnie w Ziemi Świętej, modląc się za Papieża, naszą Ojczyznę, Kościół, parafię, za dzieci i młodzież a w ostatnim tygodniu również za zmarłych. Bóg zapłać dla prowadzących modlitwę, szczególnie dla RÓŻ ŻYWEGO RÓŻAŃCA, dla dzieci i młodzieży, KGW, Górników, Strażaków.

W nabożeństwach brali również najmłodsi, dzieci które otrzymały plansze i obrazki z tajemnicami różańcowymi. Na zakończenie wykonano okolicznościowe zdjęcie. Szczególne podziękowania dla rodziców i dziadków, którzy zadbali aby dzieci brały udział w nabożeństwie. Bóg zapłać!

Dziś przed I i II mszą świętą odczytujemy nowe wypominki. Bardzo proszę, jeśli wystąpiły jakieś błędy o podejście do zakrystii i wskazanie pomyłki. Bardzo dziękuje za złożone ofiary na tzw. wypominki za zmarłych.

Dziś o 11.00 Msza święta w intencji Ojczyzny. We Mszy świętej weźmie udział Stowarzyszenie Muzyczne – Chór Camerata z Wieliczki. Po mszy Świętej koncert Chóru Camerata: Obchody upamiętniające lokalnego bohatera Józefa Patelskiego. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za Ojczyznę oraz na patriotyczny koncert.

W dzisiejszą niedzielę przeżywany po raz 15 Dzień Solidarności
z Kościołem Prześladowanym. Łączymy się w modlitwie i wspieramy chrześcijan, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary w Chrystusa.

W czwartek 16 listopada wspominamy Najświętszą Maryje Pannę Ostrobramską – Matkę Miłosierdzia.

W piątek – III piątek – msza święta Wypominkowa za naszych bliskich zmarłych wypominanych w wypominkach całorocznych.
Po Mszy świętej Nabożeństwo i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W sobotę o 9.00 spotkanie dla scholki parafialnej a o 10.00 dla ministrantów i kandydatów na ministranta. Natomiast w przyszłą niedzielę o 11.00 msza z kazanie dla dzieci. Wszystkich rodziców z dziećmi zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W niedzielę 19 listopada przypada VII Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka. Tegoroczna edycja koncentruje się wokół przykazania wyrażonego w księdze Tobiasza: „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka (Tb 4, 7).

Również w przyszłą niedziele składka na cele remontowe. Przypominam, że zbieramy środki na nowy piec gazowy do kościoła.

W tym tygodniu patronują nam:

13 XI – w poniedziałek św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak, i Krystyn, eremici i misjonarze, pierwsi polscy męczennicy.

17 XI – w piątek św. Elżbieta Węgierska, zakonnica

18.XI – w sobotę bł. Karolina Kózkówna, dziewica i męczennica, patronki Ruchu Czystych Serc