Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

XXXIII niedziela zwykła – 12.11.2023.

W zeszłą niedzielę gościliśmy w naszej parafii Stowarzyszenie Muzyczne – Chór Camerata z Wieliczki. Po mszy Świętej za Ojczyznę odbył się koncert Chóru o Józefie Patelskim.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w modlitwie za Ojczyznę oraz w koncercie. Szczególne podziękowana dla Koła Gospodyń Wiejskich za przygotowanie ciepłego poczęstunku.

W dzisiejszą niedzielę przypada VII Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka. Tegoroczna edycja koncentruje się wokół przykazania wyrażonego w księdze Tobiasza: „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka (Tb 4, 7).

Na początku grudnia tradycyjnie nasza parafialna Caritas będzie organizować zbiórkę żywności dla potrzebujących i najbiedniejszych.

Natomiast dziś zachęcam do udziału z zbiórce leków dla szpitala w Libanie. Potrzebne są leki przeciwbólowe, kardiologiczne, onkologiczne. Czasem mamy w domu niepotrzebne leki, zmieniamy na nowsze i stare pozostają. Proszę, aby nie były to otwarte pojemniki, a listki z lekami w pełni. Ważne, aby miały co najmniej pół roku ważności. Leki zostaną przewiezione do Libanu w połowie grudnia. Można je przynieść albo do zakrystii albo na plebanię.

Dziś składka na cele remontowe. Przypominam, że zbieramy środki na nowy piec gazowy do kościoła.

W środę wspominamy świętą Cecylię, patronki muzyki i śpiewu kościelnego. Szczególnie wyrazy wdzięczności pod adresem Pana organisty Wiesława Piwowarczyka, i Pani Jolanty Kuciel, oraz naszej scholii „Cantate Deo”. Zapraszamy dziewczynki ze szkoły podstawowej na spotkania scholii i do wspólnego śpiewu. Będziemy się za Wszystkich modlić podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy na mszę i nowennę w najbliższą środę. Najbliższe spotkanie scholii w najbliższą sobotę o godz. 10.00 (zmiana na stałe z godz. 9.00)

W niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostania niedziela roku liturgicznego. Kolejna rozpocznie Adwent. Po każdej mszy odnowienie Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

W tym tygodniu patronują nam:

20 XI – w poniedziałek św. Rafała Kalinowskiego, karmelity, kapłana, sybiraka.

21 XI – we wtorek wspomnienie ofiarowania NMP

22 XI – w środę św. Cecylię, dziewicę i męczennicę, patronkę muzyki kościelnej, chórów, scholii.

24 XI – w piątek św. Andrzeja Dung-lac i Towarzyszy, męczenników wietnamskich.