Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenie – IV niedziela Adwentu – 24.12.2023

W tym roku IV niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia. Przypominam, że dziś nie ma mszy świętej o godz. 15.00. W zakrystii są jeszcze do nabycia opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas.

Postarajmy się przeżyć wieczerzę wigilijną w rodzinnej i radosnej atmosferze. Zachowajmy dobre tradycje związane z tym dniem. Pasterka o godz. 24.00. składna na niej na Fundusz Obrony Życia SOS.

Jutro Boże Narodzenie, a we wtorek drugi dzień świąt – świętego Szczepana. Porządek mszy jak w niedzielę: 7.00, 9.00, 11.00 oraz 15.00. W dniu św. Szczepana poświęcimy tradycyjnie owies. Składka w tym dniu na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

W przyszłą niedzielę, święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. To ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Będzie czas na podsumowania, i podziękowania Panu Bogu za miniony rok. Po Mszy świętej o 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo na zakończenie roku.

Po świętach rozpoczynamy tradycyjną kolędę – wizytę duszpasterską. Plan kolędy będzie umieszczony na stronie internetowej parafii oraz na tablicy ogłoszeń. Zostanie odczytany w dniu świętego Szczepana.

Przypominam, że od Nowego Roku – od 1 stycznia – zmienia się porządek mszy świętych w naszej parafii. W Niedzielę i Uroczystości nakazane Msze Święte będą o godz. 8.00, 11.00 oraz 16.00. Przed mszą o godz. 8.00 Godzinki ku czci Niepokalanej. W tygodniu msza święta wieczorna będzie o godz. 18.00. Msza Święta wieczorna w sobotę będzie Mszą Świętą wg formularza niedzielnego.

W sobotę 30 grudnia o 10.00 spotkanie w salce na plebani dla dzieci, które kochają śpiew. Zapraszamy wszystkich. Przygotowujemy się do koncertu kolęd, który będzie w naszym kościele
14 stycznia 2024 r. po mszy z godz. 11.00.

Kalendarz liturgiczny:

26 XII – we wtorek św. Szczepana, diakona kościoła Jerozolimskiego, pierwszego Męczennika

27 XII – w środę św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy Świętej błogosławieństwo wina

28 XII – w czwartek świętych Młodzianków, dzieci zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zgładzić Nowonarodzonego Jezusa.

31 XII – świętego Sylwestra, Papieża