Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenie – III niedziela Adwentu – 17.12.2023

Dziś przeżywamy III niedzielę Adwentu – zwaną Gaudete. Młodzież z naszej Grupy Apostolskiej organizuje dziś kiermasz świąteczny. Przed nami ostatni tydzień adwentu. Roraty codziennie w tygodniu o 17.00.

Spowiedź święta w naszej parafii w najbliższy czwartek 21 grudnia. Rano od 8.00 do 10.00, popołudniu od 15.00 do 17.00. oraz po mszy wieczornej od 17.30 do 19.00. Zadbajmy o oczyszczenie sumienia z grzechów, tak by z czystym sercem przyjąć Nowonarodzonego w najbliższe święta. Odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną od godz. 12.00. Proszę o zgłaszanie w zakrystii lub w kancelarii.

W przyszłą niedzielę IV niedziela adwentu oraz jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte będą odprawione o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Nie będzie mszy świętej o 15.00.

Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie w niedzielę 24 grudnia wieczorem. W Wigilię pamiętajmy, aby zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów.

W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Bardzo dziękuję za leki przekazane dla szpitala maronickiego w Libanie. W najbliższym czasie zostaną zawiezione do Libanu. Dziś kończy się zbiórka żywności dla najbardziej potrzebujących, tak by dotarły one do domów przed świętami. Za każdy dar serca serdecznie dziękujemy.

Dziś w III niedzielę miesiąca składka na cele remontowe naszej parafii. Choć w poprzednich latach składka w grudniu była przeznaczana na ogrzewanie, to kolejny miesiąc zbieramy na nowy piec. Składka na pokrycie kosztów ogrzewania będzie w późniejszym czasie.

Przed kościołem lektorzy zbierają do puszek ofiary na pomoc materialną Kościołowi na Wschodzie.

W piątek msza święta zbiorowa za zmarłych.

W minionym tygodniu w naszej parafii był pogrzeb ś.p. Jacka Garlińskiego. Odmówmy modlitwę w jego intencji…