Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa –
Ogłoszenie – 31 grudnia 2023

Dziś przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Dziś również ostatni dzień roku. Dziś po mszy świętej z godz. 15.00 nabożeństwo na zakończenie roku. Odśpiewamy hymn: Ciebie, Boga, wysławiamy, by Boga uwielbiać za wszelkie łaski i dobro otrzymane w minionym roku, ale również będziemy przepraszać za wszelkie zło, które wydarzyło się przez nasze błędne decyzje.

Jutro, w Nowym Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym – o godz. 8.00, 11.00 oraz 16.00. W tym dniu przypada 57 Światowy Dzień Pokoju. Cały Kościół modli się o pokój na świecie. Polecajmy szczególnie w naszych modlitwach Ziemię Świętą.

Przypominam, że od Nowego Roku – od 1 stycznia – zmienia się porządek mszy świętych w naszej parafii. W Niedzielę i Uroczystości nakazane Msze Święte będą o godz. 8.00, 11.00 oraz 16.00. Przed mszą o godz. 8.00 Godzinki ku czci Niepokalanej. W tygodniu msza święta wieczorna będzie o godz. 18.00. Msza Święta wieczorna w sobotę będzie Mszą Świętą wg formularza niedzielnego.

W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Wieczorem Msza święta ku Czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi rano przed mszą świętą oraz popołudniu od godz. 17.00. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy wyjątkowo w piątek od. godz. 8.00.

W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. Święto Trzech Króli. Zapraszamy na Msze święte w porządku niedzielnym. Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików od uczestnictwa w Eucharystii. W tym pobłogosławimy kredę i kadzidło. Kredą oznaczamy tradycyjnie nasze domy na znak, że przyjęliśmy Wcielonego Boga do naszego życia. 6 stycznia w naszej Ojczyźnie od kilku lat jest dniem wolnym od pracy. Pragniemy powrócić do naszej parafialnej tradycji Orszaku Trzech Króli, który przejdzie ulicami naszej parafii i zakończy się wspólnym kolędowaniem na placu przy grocie Matki Bożej przed kościołem. Orszak wyruszy ok. godz. 11.45 po zakończeniu Mszy Świętej spod kościoła. Zapraszamy wszystkie rodziny ze swoimi dziećmi. Prosimy, aby przyjść na Orszak w przygotowanych świątecznych przebraniach.

W świętą Trzech Króli również przypada I sobota miesiąca. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót miesiąca ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. O 16.00 msza święta i modlitwa wynagradzająca NMP.

W Przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

W dniu wczorajszym był pogrzeb ś.p. Janiny Lizończyk.

Dziękujemy wolontariuszom naszego Parafialnego Zespołu Caritas za udział w zbiórce żywności. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali „dar serca” w postaci produktów żywnościowych oraz środków czystości. Zebraliśmy żywność na łączoną kwotę ponad 2500 zł. Wszystkie zebrane produkty zostały ofiarowane jako świąteczne paczki dla rodzin i osób samotnych w naszej parafii.

Młodzież z Grup Apostolskiej uKostki dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w kiermaszu świątecznym i złożyli ofiary. Zebrano ponad 1000 zł. Grupa 5 osób z naszej parafii dzięki zebranym środkom otrzyma dofinansowanie na wyjazd w czasie ferii na rekolekcje Ruchu Apostolstwa Młodych w Zawadce. Pozostałe środki będą przeznaczone na wyjazd na rekolekcje w wakacje. Wszystkim Serdeczne Bóg zapłać!

W tym tygodniu kolęda – od 9.00

2 stycznia – Piasek cz. I – od P. Moskałów do P. Warchoł

4 stycznia – Piasek cz. II – od P. Dalke do P. Mądrzyków

Kalendarz liturgiczny:

2 I – We wtorek wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjaznu, biskupów i doktorów Kościoła.

3 I – w środę wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.