Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Święto Chrztu Pańskiego
Ogłoszenie – 7 stycznia 2024

Niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Zgodnie z Polską tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewu kolęd przedłuża się do Święta Ofiarowania Pańskiego, do 2 lutego. Z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy świętej Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Wczoraj odbył się w naszej parafii Orszak Trzech Króli. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy, mimo nienajlepszej pogody wzięli w nim udział – Kołu Gospodyń Wiejskich, służbie liturgicznej. Bóg zapłać naszej Ochotniczej Straży Pożarnej za troskę bezpiecznie przejście Orszaku ulicami naszej miejscowości. Bardzo dziękuję za zaangażowanie w przygotowania, za przebrania, korony, wspólny śpiew. Szczególne podziękowania dla Pana Sławomira Kasperczyka za udział w orszaku kucyka. Dziękuję za obecność księdzu Franciszkowi, i pomoc w czasie choroby proboszcza.

W styczniu Msza Święta dla dzieci będzie wyjątkowo w przyszłą niedziele 14 stycznia, o godz. 11.00. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami. Po Mszy Świętej odbędzie się zapowiedziany koncert kolęd w wykonaniu dzieci wraz z naszą scholką Cantate Deo. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania.

Po koncercie zapraszamy scholkę, ministrantów i lektorów oraz rodziców na tradycyjny opłatek w salce na plebani.

Próby przed koncertem odbędą się w czwartek o godz. 18.00 w salce na plebani oraz w sobotę o godz. 10.00. Zapraszamy wszystkie dzieci które lubią śpiewać.

Dziś 7.01 oraz 13.01 i 14.01, Koło Gospodyń Wiejskichw Kwaczale będzie kolędować odwiedzając nasze domy. Początek od godz. 15.00. Ofiary złożone podczas kolędy zgodnie z decyzją KGW zostaną przeznaczone na cele remontowe naszego kościoła. Wszystkim ofiarodawcom oraz kolędnikom składamy serdeczne Bóg zapłać!

W Najbliższy piątek – II piątek miesiąca – na mszy świętej wieczornej msza święta zbiorowa za naszych bliskich zmarłych – wg intencji pogrzebowych.

Podobnie jak w poprzednim, nie będzie w tym tygodniu kolędy z powodu choroby ks. proboszcza. Odnowiony terminarz jest zamieszczony w gablotce, na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii. Za wynikłe trudności bardzo przepraszam.