Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia – II niedziela zwykła – 14.01.2024

Wyjątkowo Msza Święta dla dzieci dziś o 11.00. Po Mszy Świętej odbędzie się zapowiedziany koncert kolęd w wykonaniu dzieci wraz z naszą scholką Cantate Deo. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania.

Po koncercie zapraszamy scholkę, ministrantów i lektorów oraz rodziców na tradycyjny opłatek w salce na plebani.

Dziś, po raz ostatni, Koło Gospodyń Wiejskichw Kwaczale będzie kolędować odwiedzając nasze domy. Początek od godz. 15.00. Ofiary złożone podczas kolędy zgodnie z decyzją KGW zostaną przeznaczone na cele remontowe naszego kościoła. Wszystkim ofiarodawcom oraz kolędnikom składamy serdeczne Bóg zapłać!

W przyszłą niedzielę 21 stycznia o godz. 17.00 w Domu Ludowym w Kwaczale (t.j. w Klubie) odbędzie się opłatek i wspólne kolędowanie Koła Gospodyń Wiejskich oraz Róż Różańcowych. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

W środę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Natomiast od czwartku, od 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Składka w przyszłą niedzielę z racji III niedzieli będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania Kościoła.

Plan kolędy na najbliższy tydzień: od 9.00

15.01.2024 –Piasek cz. I – od P. Moskałów do P. Warchoł

16.01.2024 – Od P. Kaszubów do P. Goudyn

18.01.2024 – Od P. Jochymków do P. Wyrodów

20.01.2024 – Od P. Mazgajów do P. Kramarz

Kalendarz liturgiczny:

17. 01 – w środę – wspomnienie św. Antoniego, opata

19.01. – w piątek – wspomnienie św. Józefa Pelczara, biskupa, wielkiego Czciciela Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz założycie zgromadzenie sióstr Sercanek.

20.01 – w sobotę – wspomnienie świętego Fabiana, papieża oraz wspomnienie św. Sebastiana, męczennika