Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia – III niedziela zwykła – 21.01.2024

Dziś w Kościele obchodzimy po raz IV Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną z inicjatywy papieża Franciszka w 2020 roku. Trwa Tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan. Zakończy się w czwartek w święto nawrócenia Św. Pawła Apostoła.

Dziś o godz. 17.00 w Domu Ludowym w Kwaczale (t.j. w Klubie) odbędzie się opłatek i wspólne kolędowanie Koła Gospodyń Wiejskich oraz Róż Różańcowych. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Tradycyjnie jak w poprzednich latach Koło Gospodyń Wiejskich, kolędowało po naszych domach. Wszystkim, którzy przyjęli kolędników, składamy serdecznie podziękowania. Szczególne wyrazy wdzięczności dla Koła Gospodyń Wiejskich za podjęcie tego trudu, mimo niesprzyjającej aury. Wszystkich Serdeczne Bóg Zapłać!

Dzisiejsza składka z racji III niedzieli będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania Kościoła.

Tradycyjnie jak w poprzednich latach, Parafia w Kwaczale oraz Samorządowy Ośrodek Kultury w Alwerni serdecznie zapraszają na Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu dzieci i młodzieży, który odbędzie się w przyszłą niedziele 28 stycznia po mszy z godziny 16.00. Początek koncertu o 17.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Wszystkim Babciom i Dziadkom, solenizantom jubilatom, życzymy dziś wielu łask, zdrowia i opieki świętych Patronów.

Plan kolędy na najbliższy tydzień: od 9.00

22.01.2024 – Piasek cz. II – od P. Dalke do P. Mądrzyków

23.01.2024 – Od P. Rożnawskich do P. Szala

25.01.2024 – Od P. Perończyków do P. Kurek

27.01.2024 – Od P. Stanków (Skotnica) do P. Nawalanców

Kalendarz liturgiczny:

24. 01 – w środę – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

25.01. – w czwartek – święto nawrócenia św. Pawła Apostoła.

26.01 – w piątek – wspomnienie świętych biskupów i męczenników – Tymoteusza i Tytusa, uczniów świętego Pawła Apostoła.