Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia – I niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2024

W I niedziele Wielkiego Postu Kościół na przypomina prawdę, ze każdy z nas podlega kuszeniu. Pan Jezus w swoim ziemskim życiu również był atakowany przez szatana. Pokazał nam jak należy z nimi walczyć.

Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżycia tajemnicy odkupienia człowieka, do radosnego świętowania świąt Zmartwychwstania.

Droga krzyżowa w naszym kościele w piątki o godz. 17.30, a gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

W miniony czwartek odbył się wspólny wyjazd dla scholki, ministrantów, lektorów i Grupy Apostolskiej na wycieczkę. W wyjeździe wzięło 40 osób wraz z opiekunami. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wsparli nasz wyjazd finansowo.

Natomiast w najbliższą sobotę, na zakończenie ferii odbędą się Mistrzostwa Parafii w rozgrywkach tenisa stołowego. Turniej rozpoczyna się o godz. 10.00 w salkach pod kościołem. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału.

Dzisiejsza składka z racji III miesiąca składka na ogrzewanie, natomiast kolejna składka na cele remontowe (na nowy piec do kościoła) będzie w III niedziele marca.

Wszystkim którzy rozpoczęli feryjny czas wypoczynku, dużo zdrowia, dobrego odpoczynku, i nabierania sił do codziennych zadań. Szczególnie dla dzieci i młodzieży. Dla tych, którzy nie maja takiej możliwość również tych samych łask. Nie zapominajmy również o codziennej modlitwie, i trosce o spotkanie z Chrystusem w niedzielnej celebracji oraz w nabożeństwach wielkopostnych.