Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia – VI niedziela zwykła – 11.02.2024

Dziś przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Modlimy się w intencji wszystkich chorych i w podeszłym wieku z naszej parafii.

Dziś między mszami do mszy świętej wieczornej całodniowe wystawienie Najświętszego Sakramentu w ramach 40-godzinnego nabożeństwa przygotowującego do Wielkiego Postu. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy.

W zeszłym roku w tym czasie t.j. 10 – 12 lutego miało miejsce nawiedzenie Figury Św. Michała Archanioła w naszej parafii. Z tej racji na początku adoracji modlitwy do Św. Michała Archanioła.

W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas Mszy świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem. W środę również całodniowa adoracja po mszy świętej z godz. 9.00 do mszy o 18.00.

Przypominamy, że wszystkich katolików od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku oraz Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18 a 60 rokiem życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do 1 posiłku do syta i dwóch lekkich w Popielec i w Wielki Piątek.

Zgodnie z decyzją ks. abp Metropolity Krakowskiego w odpowiedzi na apel Przewodniczącego KEP w Środę Popielcową będzie zbiórka do puszek na rzecz ofiar działań wojennych toczących się w różnych rejonach świata.

Już dziś zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 17.30, a gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.00.

W przyszłą niedzielę z racji III miesiąca składka na ogrzewanie, natomiast kolejna składka na cele remontowe (na nowy piec do kościoła) będzie w III niedziele marca.

Wszystkim którzy rozpoczęli feryjny czas wypoczynku, dużo zdrowia, dobrego odpoczynku, i nabierania sił do codziennych zadań. Szczególnie dla dzieci i młodzieży. Dla tych, którzy nie maja takiej możliwość również tych samych łask. Nie zapominajmy również o codziennej modlitwie, i trosce o spotkanie z Chrystusem w niedzielnej celebracji oraz w nabożeństwach wielkopostnych.

W czwartek wspólny wyjazd dla scholki, ministrantów, lektorów i Grupy Apostolskiej na wycieczkę. Zbiorka koło kościoła o 8.30.