Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

III niedziela Wielkiego Postu – 03.03.2024

Dziś I niedziela miesiąca z tej racji wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Pana Jezusa.

Zapraszamy wszystkich na drogę krzyżową w piątek o godz. 17.30, a na gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dziś w niedzielę o godz. 15.00. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony pod chórem.

Za tydzień od IV niedzieli wielkiego postu rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Poprowadzi je ks. Albert Poloczek, salwatorianin. Program rekolekcji jest umieszczony w gablocie oraz na stronie parafialnej. Z racji rekolekcji będzie w przyszłą niedzielę dodatkowa msza święta o godz. 9.30 dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej oraz dzieci przedszkolnych. Na mszy świętej będzie śpiewać nasza scholka parafialna.

Na tej mszy będzie poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Spotkanie organizacyjne dla rodziców w piątek po mszy świętej wieczornej ok. 19.00 w kościele.

W zakrystii do nabycia baranki wielkanocne. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na Caritas.

W czasie rekolekcji Parafialny Zespół Caritas wystawi pod ołtarzem Matki Bożej Nieustającej Pomocy kosze na żywność, która zostanie przekazana rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej z naszej parafii. Kosze będą stały do niedzieli palmowej. Za każdy dar serca już dziś serdecznie dziękujemy. Również będzie można żywność złożyć w sklepie pawilon i kropka w Kwaczale. W poprzednie święta paczki dotarły do 20 osób i rodzin.

W minionym tygodniu w naszej parafii odbył się pogrzeb ś.p. Juliana Mazgaja. W Jego intencji zmówmy wspólnie modlitwę.