Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

IV niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2024

Dziś w IV niedzielę wielkiego postu rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Prowadzi je ks. Albert Poloczek, salwatorianin. Program rekolekcji jest umieszczony w gablocie oraz na stronie parafialnej. Składka zbierana podczas mszy świętych w środę będzie przeznaczona na cele duszpasterskie Ksieży Salwarianów i traktowana jest jako wynagrodzenie za głoszenie nauk rekolekcyjnych. Proszę o zrozumienie i wyrozumiałość.

Zapraszamy wszystkich na drogę krzyżową w piątek o godz. 17.30, a na gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dziś w niedzielę o godz. 15.00. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony pod chórem.

W środę, 13 marca przypadnie 11 rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego naszymi serdecznymi modlitwami.

W zakrystii do nabycia baranki wielkanocne. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na Caritas.

Parafialny Zespół Caritas wystawił pod ołtarzem Matki Bożej Nieustającej Pomocy kosze na żywność, która zostanie przekazana rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej z naszej parafii. Kosze będą stały do niedzieli palmowej. Za każdy dar serca już dziś serdecznie dziękujemy. Niech to będzie również wyraz naszej pokuty i jałmużny, jako znak nawrócenia, jako owoc naszych rekolekcji. Można żywność złożyć również w sklepie Pawilon i Kropka w Kwaczale.

W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadzi młodzież z Grupy Apostolskiej. Na nabożeństwo zapraszamy uczniów z klasy VII i VIII, którzy w przyszłym roku przystąpią do sakramentu bierzmowania. Po mszy świętej krótkie spotkanie dla młodzieży w kościele w sprawie bierzmowania.

W piątek z racji III niedzieli miesiąca Msza Święta wypominkowa, a po mszy świętej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Składka w przyszłą niedzielę z racji III miesiąca będzie na cele remontowe – nadal zbieramy na nowy piec do kościoła.