Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

V niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024

W tym tygodniu odbyły się rekolekcje wiekopostne, które prowadził ks. Albert Poloczek, Salwatorianin. Bardzo dziękuję wszystkim za obecność na naukach, wspólną modlitwę oraz ofiary złożone na zakończenie rekolekcji z przeznaczeniem na cele duszpasterskie Księży Salwatorianów. Bóg zapłać!

Dziękuję również pani dyrektor oraz nauczycielom naszej Szkoły Podstawowej w Kwaczale za pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji i opiekę nad dziećmi i młodzieżą.

Od wczoraj pod patronatem Episkopatu Polski trwa Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki.

Codziennie po mszy świętej odmawiamy przygotowane modlitwy. Zachęcam do indywidualnej modlitwy, do modlitwy w gronie rodziny oraz udział w Apelu Jasnogórskim, który będzie kończył się modlitwą nowenny. Zachęcam do wejścia na stronę internetową www.nowenna2120.pl, gdzie można znaleźć szczegóły i modlitwy nowenny.

We wtorek przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Msze święte rano o 7.00 i wieczorem o 18.00.

Zapraszamy wszystkich na drogę krzyżową w piątek o godz. 17.30, a na gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony pod chórem.

W najbliższy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadzą dzieci z klasy III przygotowujące się do I komunii świętej wraz z rodzicami. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej na nabożeństwo.

Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, która rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Na początku każdej mszy świętej poświęcimy palmy. Przed sumą o godz. 11.00 zgromadzimy się przed kościołem, skąd wyruszy uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Podczas Mszy świętej 4 kandydatów zostanie włączonych do grona ministrantów. Po mszy świętej tradycyjnie konkurs na najpiękniejsze Palmy.

W zakrystii do nabycia baranki wielkanocne. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na Caritas.

Parafialny Zespół Caritas wystawił pod ołtarzem Matki Bożej Nieustającej Pomocy kosze na żywność, która zostanie przekazana rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej z naszej parafii.

Kosze będą stały do niedzieli palmowej. Za każdy dar serca już dziś serdecznie dziękujemy. Niech to będzie wyraz naszej wiary, naszego nawrócenia, owoc przeżytych rekolekcji wielkopostnych. Można żywność złożyć również w sklepie Pawilon i Kropka w Kwaczale.

Dzisiejsza składka z racji III miesiąca jest przeznaczona na cele remontowe – nadal zbieramy na nowy piec do kościoła.