Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Wielkanoc – Poniedziałek Wielkanocny – 01.04.2024

W tych dniach pozdrawiamy się radosnym: Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja! Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja!

Niech Pan Jezus dodaje sił wszystkim w zmaganiu z codziennością, słabościami i grzechem oraz udziela potrzebnych łask w wzrastaniu w cnocie i świętości. Niech nam pozwoli w radości serca świętować najważniejsze tajemnice naszego zbawienia. Życzmy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

Dziś Poniedziałek Wielkanocny, msze jak w każdą niedzielę: 8.00, 11.00, 16.00. Jak co roku wpieramy duchowo i materialnie Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na całą oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Z tej racji w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Pragnę jeszcze raz wszystkim podziękować za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania najważniejszych świąt chrześcijańskich. Za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Świętego Triduum Paschalnego, za wszystkie złożone w tym czasie ofiary oraz czynny i żywy udział w liturgii, w czuwaniach i adoracjach minionych dni. Również dziękuję za złożone dary dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Niech Dobry Bóg wszystkim Wam wynagrodzi ten podjęty trud obfitością swoje łaski.

Młodzież z Grupy Apostolskiej dziękuje wszystkich, którzy złożyli swoje ofiary podczas kiermaszu wielkanocnego. Zebrano 670 zł.

Jutro we wtorek przypada 19 rocznica odejścia do wieczności św. Jana Pawła II. Przyzywajmy orędownictwa świętego Papieża za naszą parafią, nasze rodziny i za naszą Ojczyzną.

W najbliższa środę w oktawie wielkanocnej, msza święta zbiorowa za naszych bliskich zmarłych. Po mszy świętej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00. Odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 8.00.

W I sobotę miesiąca wpatrujemy się Niepokalane Serce Maryi przebite mieczem boleści. Początek nabożeństwa pierwszych pięciu sobót miesiąca o godz. 17.00 – odmówimy różaniec wynagradzający przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

W przyszłą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Z racji I niedzieli miesiąca po każdej mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu. Odmówimy wspólnie koronkę do Miłosierdzia Bożego i ponowimy Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu dokonanego przez św. Jana Pawła II w roku 2002 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Po mszy świętej z godz. 8.00 spotkanie dla Róż Różańcowych, zmianka różańcowa i wspólny różaniec.

W Krakowskich – Łagiewnikach uroczystości ku czci Bożego Miłosierdzia. Szczegóły na plakacie w gablotce.

Z tyłu na stoliku są do nabycia: Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość. Od Wielkanocy można będzie również nabyć ogólnopolski tygodnik Niedziela.