Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 07.04.2024

Dziś przeżywamy II Niedziele Wielkanocną, która na prośbę Pana Jezusa, jest obchodzona jako Święto Bożego Miłosierdzia. Pan Jezus prosił o to święto w objawieniach świętej Faustynie Kowalskiej. W roku 2000 ustanowił to święto dla całego Kościoła św. Jan Paweł II. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 80 Tydzień Miłosierdzia.

Z racji I niedzieli miesiąca po każdej mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu. Odmówimy wspólnie koronkę do Miłosierdzia Bożego i ponowimy Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu dokonanego przez św. Jana Pawła II w roku 2002 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Po mszy świętej z godz. 8.00 spotkanie dla Róż Różańcowych, zmianka różańcowa i wspólny różaniec.

W Krakowskich – Łagiewnikach uroczystości ku czci Bożego Miłosierdzia. Szczegóły na plakacie w gablotce oraz na stronie parafialnej i Facebooku.

Jutro będziemy świętować przeniesioną z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte o godz. 7.00 i 18.00. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jak Dzień Świętości Życia. Chciejmy otaczać modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Jeśli kto ma pragnienie może również jutro złożyć deklarację duchowej adopcji. Deklaracje można zabrać ze stolika wychodząc z kościoła.

W dniach 6-13 kwietnia 2024 r. w Archidiecezji Krakowskiej odbywa się peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. Nasz dekanat babicki, a więc nasza Parafia św. Stanisława Kostki w Kwaczale jest zaproszona na Mszę Świętą i czuwanie przy relikwiach do Wadowic w najbliższy piątek 12 kwietnia. Msza święta o godz. 9.00, a po niej czuwanie do 11.00. Zachęcam, by się wybrać do Wadowic do papieskiej parafii Nawiedzenia NMP, znajdującej się przy rynku wadowickim.

W przyszłą niedzielę Msza Święta z kazaniem dla dzieci. Zapraszam wszystkie Dzieci wraz z Rodzicami na Mszę Święta o godz. 11.00. Na Mszy Świętej będzie śpiewać nasza schola Cantate Deo.

W piątek na Mszę Świętą o godz. 18.00 i krótkie spotkanie w kościele zapraszam uczniów z klas VII i VIII, którzy maja zamiar przyjąć sakrament bierzmowania w naszej parafii. Bardzo proszę również rodziców o dopilnowanie, aby dzieci rozpoczęły przygotowania.

Z tyłu na stoliku są do nabycia: Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość. Od Wielkanocy można będzie również nabyć ogólnopolski tygodnik Niedziela.