Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

III Niedziela wielkanocna – 14.04.2024

Dziś w Kościele Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Chciejmy się pochylać jak najczęściej nad Pismem Świętym, oraz zadbajmy o osobistą lekturę słowa Bożego.

Trwa Kongres Eucharystyczny w naszej Archidiecezji, który rozpoczął się 28 marca Mszą Krzyżma w Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie w Wielki Czwartek. W miesiącu kwietniu w parafiach w niedziele będą kazania katechizmowe dotyczące tajemnicy Eucharystii, a w maju w poszczególne niedziele Adoracje Najświętszego Sakramentu.

Zakończenie Kongresu będzie 15 czerwca w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Mszą świętą beatyfikacyjną sługi bożego ks. Michała Rapacza.

W dniu 7 kwietnia t.j. w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, Metropolita Krakowski dokonał Aktu zawierzenia życia nienarodzonych dzieci Bożemu Miłosierdziu. Z tyłu na stoliku znajduje się tekst aktu, który można zabrać i wykorzystać do osobistej modlitwy w intencji nienarodzonych. Zachęcam również do złożenia podpisu pod Aktem jako znak osobistego zaangażowania w troskę o obronę życia. Listy z podpisami zostaną złożone jako szczególne votum w trakcie Uroczystości Matki Bożej Fatimskiej w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem – Krzeptówkach, dnia 13 maja 2024 r.

W środę po mszy świętej wieczornej zapraszam na spotkanie w kościele rodziców dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły pierwszy raz do Komunii świętej.

W piątek o godz. 19.00 spotkanie na plebani z wszystkimi osobami odpowiedzialnymi za grupy, wspólnoty, stowarzyszenia działające w naszej parafii, w Kwaczale, aby wspólnie ustalić kalendarz uroczystości i imprez na rok 2024.

W przyszłą niedziele Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

Również w przyszłą niedziele z racji III niedzieli miesiąc składka na cele remontowe – nadal zbieramy na nowy piec.

Z tyłu na stoliku są do nabycia: Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość. Od Wielkanocy można również nabyć ogólnopolski tygodnik Niedziela.