Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

IV Niedziela wielkanocna – 21.04.2024

Dziś rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane.

Będziemy się modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

We wtorek, Uroczystość Świętego Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.

w czwartek przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje oraz dzień imienin naszego Pasterza ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

W sobotę, 27 kwietnia, przypada 10 rocznica kanonizacji Jana Pawła II. W Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie o godz. 12.00 Msza Święta dziękczynna pod przewodnictwem naszego ks. abp Marka Jędraszewskiego. Po Mszy Świętej wieczornej w naszej parafii możliwość uczczenia relikwii św. Jana Paweł II.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na cele remontowe parafii – na nowy piec do kościoła. Za wszystkich ofiarodawców będziemy się modlić we środę podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W dniu 7 kwietnia t.j. w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, Metropolita Krakowski dokonał Aktu zawierzenia życia nienarodzonych dzieci Bożemu Miłosierdziu. Z tyłu na stoliku znajduje się tekst aktu, który można zabrać i wykorzystać do osobistej modlitwy w intencji nienarodzonych. Zachęcam również do złożenia podpisu pod Aktem jako znak osobistego zaangażowania w troskę o obronę życia. Listy z podpisami zostaną złożone jako szczególne votum w trakcie Uroczystości Matki Bożej Fatimskiej w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem – Krzeptówkach, dnia 13 maja 2024 r.

Z tyłu na stoliku są do nabycia: Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość. Od Wielkanocy można również nabyć ogólnopolski tygodnik Niedziela.

w ostatnim czasie pożegnaliśmy ś.p. Józefa Maciejczyka, ś.p. Kazimierza Muchę oraz ś.p. Marię Turaczyk. Zmówmy w ich intencji modlitwę: Doby Jezu, a nasz Panie. Daj im wieczne odpoczywanie…