Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 26.05.2024

Przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dzisiaj o godz. 18.00 w kapliczce obok Starego Dworzyska będzie Msza święta oraz majówka. O godz. 17.00 wyruszymy pieszo w pielgrzymce od naszego Kościoła do kapliczki na Kamionce. Wszystkich zapraszam do udziału we wspólnej modlitwie.

Dziś również 26 maja. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych mamach w Dniu Matki. Okażmy naszą wdzięczność wypraszając obfitość łask Bożych dla żyjących, a dla zmarłych prośmy o radość nieba.

Trwa Kongres Eucharystyczny. Dziś po Mszy świętej o 11.00 do Mszy świętej o 16.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Adoracji w ciszy Pana Jezusa ukrytego w Hostii.

Serdecznie dziękuję wszystkim za zaangażowanie się w przygotowania obchodów Zielonych Świątek. Dzieciom ze scholii Cantate Deo wraz z opiekunami i rodzicami, Młodzieży z Grupy Apostolskiej uKostki, Kołu Gospodyń Wiejskich, szczególnie Druhnom i druhom z OSP, panu sołtysowi. Za wsparcie pani dyrektor naszej szkoły podstawowej, radzie sołeckiej, oraz tym, którzy wspomogli nas również materialnie i finansowano. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

Dzisiejsza składka zgodnie z poleceniem Metropolity Krakowskiego na cele organizacyjne beatyfikacji sługi bożego ks. Michała Rapacza.

W najbliższy czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze święte w tym dniu jak w niedzielę. Po Eucharystii o godz. 11.00 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy przy ulicach naszej parafii, wg trasy jak w poprzednich latach. Bardzo proszę o przygotowanie Eucharystycznych ołtarzy, sztandarów i feretronów, udekorowanie naszych domów oraz trasy procesji. Wszystkie dzieci, te trochę młodsze i starsze zapraszam do sypania kwiatków, a dzieci z klasy III w strojach komunijnych. Przypominam, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy świętej. Po Mszy świętej z godz. 16.00 nabożeństwo majowe.

Od Uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej zwane oktawą Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród Nas. Msza święta z procesją eucharystyczną o godz. 18.00.

Do piątku 31 maja zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe, po mszy świętej wieczornej.

W piątek 31 maja przypada święto nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu ostatnie nabożeństwo majowe, a od soboty 1 czerwca rozpoczniemy codziennie nabożeństwa czerwcowe
z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy świętej wieczornej.

1 czerwca z racji I soboty miesiąca wpatrujemy się Niepokalane Serce Maryi przebite mieczem boleści. Początek nabożeństwa pierwszych pięciu sobót miesiąca o godz. 17.00 – odmówimy różaniec wynagradzający przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Odwiedziny u starszych i chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00.

Również w sobotę będą miały miejsce obchody jubileuszu 500-lecia Kościoła pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Babicach. Uroczystej sumie o godz. 11.00 będzie przewodniczyć Metropolita Krakowski, ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski.

W przyszłą niedzielę po mszy świętej z godz. 8.00 spotkanie dla Róż różańcowych, różaniec oraz wzmianka tajemnic różańcowych.

Z tyłu na stoliku są do nabycia: Gość Niedzielny, Niedziela, Gość Historia a dla dzieci Mały Gość.