Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19.05.2024

Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzisiaj kończy się okres wielkanocny.

Dziś w Zielone Świątki zapalimy tradycyjne ognisko na uwielbienie Ducha Świętego. Zapraszam wszystkich parafian o 17.00 na wspólne spotkanie. Dla dzieci będzie dmuchaniec oraz zabawy, które przygotuje nasza młodzież z Grupy Apostolskiej. Będą występy scholii Cantante Deo, Koła Gospodyń Wiejskich, kiermasz ciast oraz kiełbaski z grilla, który przygotują nasi strażacy.

Już dziś dziękuję wszystkim za zaangażowanie się w przygotowania dzisiejszych obchodów. Dzieciom ze scholii Cantate Deo wraz z opiekunami i rodzicami, Młodzieży z Grupy Apostolskiej uKostki, Kołu Gospodyń Wiejskich, Duchom z OSP, panu sołtysowi. Za wsparcie pani dyrektor naszej szkoły podstawowej, radzie sołeckiej, oraz tym, którzy wspomogli nas również finansowano. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

Trwa Kongres Eucharystyczny. Dziś po Mszy świętej o 11.00 do Mszy świętej o 16.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Adoracji w ciszy Pana Jezusa ukrytego w Hostii.

Jutro drugi dzień Zielonych Świątek. Tradycyjnie w tym dniu czcimy Maryję jako Matkę Kościoła. Msze w naszym kościele o 7.00 oraz 18.00

Dziś z racji III miesiąca składka na cele remontowe – na nowy piec. W najbliższy czasie dokonamy wyboru firmy i przejdziemy do wymiany pieca oraz modernizacji systemu nawiewowego.

W środę – 22 maja wspomnienie świętej Rity.

W czwartek – 23 maja – przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W sposób szczególny modlimy się za kapłanów i o nowe powołania. To nowe święto, wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI w roku 2013.

W piątek 24 maja – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym kończy się okres komunii świętej wielkanocnej.

W tym dniu o godz. 18.00 w kapliczce obok Starego Dworzyska będzie Msza święta oraz majówka. O godz. 17.00 wyruszymy pieszo w pielgrzymce od naszego Kościoła do kapliczki na Kamionce. Wszystkich zapraszam do udziału we wspólnej modlitwie.

W niedziele 26 maja szczególnie pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym mamach w Dniu Matki. Okażmy naszą wdzięczność wypraszając obfitość łask Bożych dla żyjących a dla zmarłych prośmy o radość nieba.

W przyszłą niedzielę składka zgodnie z poleceniem Metropolity Krakowskiego na cele organizacyjne beatyfikacji sługi bożego ks. Michała Rapacza.

Zbliża się rekrutacja do Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego w Krakowie. Bliższe informacje w gablotce oraz na stronie internatowej seminarium https://seminarium-krakow.pl/

Z tyłu na stoliku są do nabycia: Gość Niedzielny, Niedziela, Gość Historia a dla dzieci Mały Gość.