Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

VI Niedziela wielkanocna – 05.05.2024

Dziś I niedziela miesiąca. W naszej parafii adoracja Najświętszego Sakramentu.

Trwa w naszej Archidiecezji Kongres Eucharystyczny. W niedziele maja, począwszy od dzisiejszej, po Mszy Świętej z godz. 11.00 do mszy popołudniowej – do 16.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Adoracji Pana Jezusa ukrytego w Hostii. Zapraszam do trwania przed Chrystusem Eucharystycznym wszystkie grupy, wspólnoty, wszystkich parafian. Prośmy o odnowienie w naszej parafii ducha wiary, umiłowania Słowa Bożego oraz rozkochania się w Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa majowe z litanią do Loretańską do Matki Bożej w kościele po Mszy Świętej z godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy Świętej popołudniowej, z godz. 16.00. Zachęcam, aby podtrzymywać piękną tradycję śpiewania litanii do Matki Bożej przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii.

W czasie nabożeństw majowych modlimy się szczególnie za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o nowe i święte powołania kapłańskie, o dobre urodzaje.

Jutro w poniedziałek świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Od poniedziałku do środy wraz z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

W środę przypada uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, i naszej archidiecezji krakowskiej.

Po Mszy świętej, o 19.00, zapraszam na spotkanie na plebanii członków Rady parafialnej.

Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do Uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny będziemy odmawiać na zakończenie nabożeństwa majowego.

3 maja, w naszej parafii obchodziliśmy, jak co roku, Uroczystość I Komunii Świętej dzieci z klasy III. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej pięknej uroczystości. Panu Kościelnemu Andrzejowi, Panu organiście Wiesławowi, Pani Elżbiecie za przygotowanie śpiewu dzieci, Rodzicom za przygotowanie kościoła, porządki w świątyni i wokół niej, za kwiaty, dekorację oraz za złożenie ofiary na odnowienie puszki na komunikanty, z której rozdawana jest komunia święta dla wiernych.

Wczoraj, 4 maja, swoje Święto obchodzili nasi strażacy. Życzymy im wielu łask od Pana Boga, zdrowia, opieki Matki Bożej oraz wstawiennictwa przemożnego Patrona, św. Floriana. Otaczajmy na co dzień naszych strażaków modlitwą, aby ich służba ludziom na pożytek, Bogu na chwałę przynosiła im radość i satysfakcję w dobrze wypełnionego obowiązku, a nam dawała w codzienności poczucie bezpieczeństwa.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. O godz. 9.00 tradycyjna procesja świętego Stanisława biskupa i męczennika, z Wawelu na Skałkę. Ksiądz arcybiskup wszystkich serdecznie zaprasza do udziału w tych uroczystościach.

Z tyłu na stoliku są do nabycia: Gość Niedzielny, Niedziela, Gość Historia a dla dzieci Mały Gość.

W przyszły poniedziałek – 13.05 – pierwsza Fatima.

Natomiast 19 maja będziemy obchodzić sobótki na uczczenie Ducha Świętego. Bliższe informację za tydzień na ogłoszeniach.