Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

VII Niedziela wielkanocna –
Wniebowstąpienie Pańskie – 12.05.2024

Dzisiejsza Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów. Dziś w Krakowie o godz. 9.00 tradycyjna procesja świętego Stanisława biskupa i męczennika, z Wawelu na Skałkę.

Przeżywamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe z litanią do Loretańską do Matki Bożej w kościele po Mszy Świętej z godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy Świętej z godz. 16.00. Zachęcam, aby podtrzymywać piękną tradycję śpiewania litanii do Matki Bożej przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii. W czasie nabożeństw majowych modlimy się szczególnie za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o nowe i święte powołania kapłańskie, o dobre urodzaje.

Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa Majowych.

W naszej Archidiecezji odbywa się Kongres Eucharystyczny. W niedziele maja, po Mszy Świętej z godz. 11.00 do mszy popołudniowej o 16.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Adoracji Pana Jezusa ukrytego w Hostii. Zapraszam do trwania przed Chrystusem Eucharystycznym wszystkie grupy, wspólnoty, wszystkich parafian. Prośmy o odnowienie w naszej parafii ducha wiary, umiłowania Słowa Bożego oraz rozkochania się w Adoracji Najświętszego Sakramentu.

We wtorek święto św. Macieja Apostoła. Natomiast w czwartek przypada święto Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski.

Zapraszam młodzież z klas VII i VIII przygotowującą się do bierzmowania na Mszę Święta i majówkę w piątek. Po Mszy świętej, krótkie spotkanie w kościele.

W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci na Mszę Święta z kazaniem dla nich o godz. 11.00.

W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego zapalimy tradycyjne ognisko tzw. Sobótki na uwielbienie Ducha Świętego. Zapraszamy wszystkich parafian o 17.00 na wspólne spotkanie. dla dzieci będzie dmuchaniec oraz zabawy, które przygotuje nasza młodzież z Grupy Apostolskiej. Będą występy naszej scholii Cantante Deo, Koła Gospodyń Wiejskich, kiermasz ciast oraz kiełbaski z grilla, który przygotują nasi strażacy.

W przyszłą niedzielę z racji III miesiąca składka na cele remontowe – na nowy piec. W najbliższy czasie dokonamy wyboru firmy i przejdziemy do wymiany pieca oraz modernizacji systemu nawiewowego. Chcemy na początku wakacji zakończyć prace.

Przypominam, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, jest zobowiązany aby przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć komunię świętą. Czas komunii świętej wielkanocnej kończy się w Uroczystość Trójcy Świętej, za dwa tygodnie.

Z tyłu na stoliku są do nabycia: Gość Niedzielny, Niedziela, Gość Historia a dla dzieci Mały Gość.

Jutro w poniedziałek – 13.05 – pierwsza Fatima. O godz. 19.00 różaniec fatimski połączony z nabożeństwem majowym. O 20.00 Msza święta z kazaniem, a po niej procesja wokół kościoła i zakończenie Apelem Jasnogórskim koło groty Matki Bożej.