Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 30.04.2017 r.

Ogłoszenia parafialne – (30.4.2017 r.).

 1. Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.
 2. Dzisiejsza niedziela jest też Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży. Prośmy o to Bożą Opatrzność przez wstawiennictwo św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.
 3. W najbliższy poniedziałek rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii o godz. 18.00, po której będzie majowe nabożeństwo.
 4. Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną.
 5. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
 6. W środę, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek nabożeństw w naszym kościele będzie niedzielny. Uroczyście ponowimy też Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. W tym dniu o godz. 11.00 tradycyjnie przypada uroczysta Pierwsza Komunia św. dzieci z klasy III a i b.
 7. W pierwszy piątek miesiąca spowiadamy od godz. 17.00.
 8. Natomiast w sobotę, 6 maja, w liturgii uczcimy Apostołów Filipa i Jakuba. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługa sakramentalna o godz. 8.00. O godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca.
 9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 rocznica Pierwszej Komunii św. dzieci z klasy IV.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli swoje ofiary dla chorego Bartosza Olcoń. Wolontariusze naszego PZC zebrali 8334 zł. i 20 Euro. Cała zebrana kwota została przekazana Rodzicom dziecka. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 2 V – św. Atanazy, biskup Aleksandrii, doktor Kościoła, wybitny nauczyciel wiary.
 • 4 V – św. Florian, męczennik z początku IV wieku, patron strażaków.

Intencje Mszalne od 30.4.2017 do 7.5.2017 r.

Niedziela – 30.4. 2017

  7.00                   +  Janina Łapuszek, Szczepan mąż w r. śm.                                                                                                                    

  9.00                   + Zofia Zyznawska.                                                  

11.00                  Dziękczynna w 6 r. ślubu Marty  i Mateusza z prośbą o zdrowie i bł. Boże.        

15.00                  + Stefania Pierzynka w r. śm., Albin mąż.                                                                                             

 PONIEDZIAŁEK  1.5. 2017   

    7.00                   + Jan Lizończyk (od Stanisławy Lizończyk z rodz.).         

18.00                  + Bronisława (ona) Szala w 6 r. śm. i zm. Rodziców.   

 WTOREK     2.5. 2017

     7.00                + Rozalia Głogowska (od bratanka Andrzeja Szmaciarz z rodz.).   

  18.00                  + Józefa (ona) Jarczyk w r. śm., Franciszek mąż, Franciszek i Jan – synowie.       

 ŚRODA  3.5. 2017 NMP Królowej Polski   

      7.00               + Stanisław Węgrzyn, Genowefa żona, zmarli Rodzice.   

      9.00               + Rozalia Wójcik w 15 r. śm., Adam mąż.                                                  

    11.00              O bł. Boże dla dzieci z klasy III w dniu Pierwszej Komunii św.        

   15.00                 + Tadeusz Piegza.        

 CZWARTEK     4.5. 2017

    7.00                 + Ks. Proboszcz Stanisław Stopka.         

  18.00                + Józef Szpila  (od syna Zdzisława z rodz.).   

            PIĄTEK        5.5. 2017

    7.00                 + Adela Warszawska w 6 r. śm., Jan i Feliks – mężowie.            

18.00                  + Krystyna Biel (od przyjaciół z Borowca).   

 SOBOTA    6.5. 2017

    7.00                 + Stanisława (ona) Mazgaj w r. śm.              

 18.00                 O bł. Boże i opiekę św. Floriana dla OSP z Kwaczały.                                                           

Niedziela  – 7. 5. 2017

  7.00                   Dziękczynna za opiekę i wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej – od Róż Różańcowych.                                                                                                                    

  9.00                   + Stanisław Szczypta. Konstancja żona, Stanisław Kulka, Anna żona.                                                  

11.00                  O bł. Boże dla dzieci z klasy IV rocznicę Pierwszej Komunii św.             

15.00                  + Stanisława (ona) Hajduk i zm. Rodzice.