Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 15.10.2017 r.

Ogłoszenia parafialne – (15.10.2017 r.).

  1. Dzisiaj przypada 28 niedziela zwykła. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. W tygodniu po Mszy św. wieczornej. W niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.
  2. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II.
  3. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy pracują w naszym Ośrodku Zdrowia i troszczą się o nasze zdrowie i życie .
  4. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny.
  5. Dziękujemy za złożone ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z ubiegłej niedzieli. Zebrano 846,50 zł.
  6. Wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w zakrystii i kancelarii w godz. urzędowania.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 16 X – w poniedziałek św. Jadwiga Śląska
  • 17 X – we wtorek św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik
  • 20 X – w piątek św. Jan Kanty, prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • 21 X – w sobotę bł. Jakub Strzemię, biskup

Intencje Mszalne od 15.10.2017 do 22.10.2017 r.

Niedziela – 15.10. 2017

  7.00                    + Antonina Jarczyk i zm. Rodzice.                                                                                                                                                                

  9.00                   + Karolina i Jan Kowalski.                                                     

11.00                  + Maria Mazgaj – (od wnuków).                                                               

15.00                  O zdrowie i bł. Boże dla Dominika  w 2 r. urodzin.          

PONIEDZIAŁEK  16.10. 2017   

  7.00                   + Jacek Sęk – od rodziny Bielów..

17.00                  + Józef Urbańczyk w 33 r. śm., zmarli Rodzice i Teściowie.                               

WTOREK     17.10. 2017

  7.00                    + Władysława (ona) Głownia   (od rodziny Benet i Kawaler).                                                                                                                                                                                                              

17.00                   + Szymon Janik w 1 r. śm.                                                                                                                                                                                                                                                                                           

ŚRODA  18.10. 2017 

   7.00                + Julia Dębska   (od Stanisławy Lizończyk z rodz.).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

17.00                  + Janusz Oracz – od kuzynki Janiny.  

CZWARTEK     19.10. 2017

    7.00                 + Stanisława (ona) Jarczyk   (od sąsiadów Bachowskich).                                                                                                                                                                                                                                                       

  17.00                 + Krzysztof Dębski, Jan brat, Stefania i Jan – Rodzice.                                                                                              

PIĄTEK        20.10. 2017                          

  7.00                    + Stanisław  Głownia   (od rodz. Filipków i Żmudzińskich).    

17.00                  + Krystyna Piegza w 12 r. śm.

                                                                              SOBOTA    21.10. 2017                                         

  7.00                   + Wiesław Cora i Maria Cora   (od  Jana Zemły z rodz.).                                                                                                                                                                                                              

17.00                  Dziękczynna w 40 r. ślubu z prośbą o zdrowie i bł. Boże dla całej rodziny.                                                                                                                                                                                                                                                               

Niedziela  – 22. 10. 2017

  7.00                    + Stanisława (ona) Mazgaj.                                                                                                                                                                

  9.00                   + Jan Głownia w 8 r. śm. i zmarli Rodzice.                                                     

11.00                  + Józef Kowalski w 3 r. śm.                                                               

15.00                  + Jan Głownia w 3 r. śm., Stefania żona oraz zmarli Rodzice.