Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 8.10.2017 r.

Ogłoszenia parafialne – (8.10.2017 r.).

  1. Przeżywamy dzisiaj XVI Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na fundację ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia,,. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.
  2. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. W tygodniu po Mszy św. wieczornej. W niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.
  3. W piątek zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 różaniec fatimski, o godz. 18.00 Msza św. koncelebrowana i procesja fatimska wokół kościoła. Nabożeństwo poprowadzi i wygłosi kazanie ks. Mirosław Niechwiej. Prosimy zabrać na nabożeństwo świece fatimskie.
  4. W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Niech Bóg błogosławi nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.
  5. Dziękujemy za ofiary na remont dachu naszego kościoła. We wrześniu zebrano 13 420 zł. Dotychczas po pięciu tygodniach pracy zostały zapłacone rachunki za materiał budowlany na kwotę 110 366,50 zł. Wszystkie rachunki są opłacane na podstawie faktur wystawianych na naszą parafię. Faktury i rachunki będą do wglądu Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Tym samym łączna kwota posiadanych środków wynosi obecnie 154 153,50 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcą. W zakrystii są do odebrania listy na miesiąc październik.

 

  1. Dziękujemy Różom Żywego Różańca za przygotowanie pięciu ołtarzy w ubiegłą niedzielę na procesję różańcową.

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 9 X w poniedziałek– bł. Wincenty Kadłubek, biskup krakowski;
  • 13 X w piątek – bł. Honorat Koźmiński, prezbiter.

 

  1. W minionym tygodniu w naszej parafii był pogrzeb ś.p. Jana Mazgaj. Polećmy Go Bogu w naszej modlitwie.

Intencje Mszalne od 8.10.2017 do 15.10.2017 r.

Niedziela – 8.10. 2017

  7.00                    + Edward Kulawik w 9 r. śm., zmarli Rodzice i teściowie.                                                                                                                                                                

  9.00                   + ks. Proboszcz Stanisław Stopka – z okazji urodzin.                                                     

11.00                  + Stanisław Perończyk w 30 r. śm., Rozalia żona.                                                               

15.00                  O zdrowie i bł. Boże dla Mileny w 1 r. urodzin.     

     

PONIEDZIAŁEK  9.10. 2017   

  7.00                   + Rozalia Szpila   (od rodz. Kaczmarskich).

17.00                   Dziękcz. w 80 r. urodzin Jana Babik o zdrowie i bł. Boże.                               

WTOREK     10.10. 2017

  7.00                    + Józef  Szpila   (od siostry i szwagra – Kosowskich).                                                                                                                                                                                                              

17.00                   Dziękcz. w 25 r. ślubu z prośbą o zdrowie i bł. Boże.                                                                                                                                                                                                                                                                                           

ŚRODA  11.10. 2017 

     7.00                + Józefa (ona) Mazgaj w 1 r. śm.                                                                                                                                                                                                              

17.00                  + Edwarda (ona) Kiełebaj, Stanisława siostra.  

CZWARTEK     12.10. 2017

    7.00                 + Michał Knapik   (od sąsiadów: Mlakowej i Hajduków).                                                                                                                                                                                                                                                       

   17.00               + Stanisława (ona) Mazgaj w 3 r. śm.                                                                                                

PIĄTEK        13.10. 2017                          

  7.00                    + Stanisław Wątroba   (od szwagra Jana Kulawika z rodz.).    

19.00                  1. Dziękczynna  w 70 r. ur. o zdrowie i bł. Boże dla Tadeusza.

  1. W intencji wszystkich, uczestników nabożeństw Fatimskich w roku 2017.                                         

                                                                              SOBOTA    14.10. 2017                                         

  7.00                   + Roman Kosek   (od Renaty i Macieja  Mazgaj).                                                                                                                                                                                                              

17.00                  + Kazimierz Głownia w r. śm., Alojzy ojciec.                                                                                                                                                                                                                                                               

Niedziela  – 15. 10. 2017

  7.00                    + Antonina Jarczyk i zm. Rodzice.                                                                                                                                                                

  9.00                   rez. Kurek.                                                     

11.00                  + Maria Mazgaj – (od wnuków).                                                               

15.00                  O zdrowie i bł. Boże dla Dominika  w 2 r. urodzin.