Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 29.10.2017 r.

Ogłoszenia parafialne – (29.10.2017 r.).

 1. Obchodząc dzisiaj uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła parafialnego dziękujemy Bogu za naszą świątynię. Miłosiernemu Bogu polecamy wszystkich, którzy ją wznosili, upiększali oraz Was Wszystkich modlących się w tym domu Bożym.
 2. Dziś, jutro i we wtorek zapraszamy jeszcze na nabożeństwo różańcowe.
 3. W środę, 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Świętej jak w inne niedziele z jedną zmianą, a mianowicie: o godz. 14.00 procesja na cmentarzu połączona z wypominkami i modlitwą za zmarłych. O godzinie 15.00 zostanie odprawiona Msza Święta w kaplicy na cmentarzu za zmarłych Parafian. Spowiedź przed uroczystością Wszystkich świętych we wtorek od godz. 16.00.
 4. W czwartek, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się w tym dniu za tych, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności. Modlimy się w sposób szczególny za tych, którzy oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem w czyśćcu. W dzień zaduszny o godz. 9.00 będzie Msza św. w kaplicy na cmentarzu za dusze wszystkich naszych bliskich zmarłych.
 5. Na te listopadowe dni modlitwy i zadumy przygotujmy groby naszych bliskich, zatroszczmy się o porządek na cmentarzu. Śmieci, różne odpadki, zużyte znicze, stare kwiaty prosimy składać tylko w wyznaczonych miejscach do odpowiednich pojemników.
 6. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich.
 7. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
 • w czwartek poza modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach pomodlimy się za zmarłych kapłanów, zwłaszcza tych, którzy towarzyszyli nam na drogach wiary, przygotowywali i udzielali sakramentów;
 • w piątek –  spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.00. O godz. 17.00 Msza św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 • w sobotę o godz. 8.00 odwiedzimy naszych chorych w domach. O godz. 16.00 z racji pierwszej soboty miesiąca nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca połączone z różańcem za zmarłych parafian.
 1. Wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

W tym tygodniu patronuje nam:

 • 4 XI – św. Karol Boromeusz, biskup, znakomity teolog i wielki reformator Kościoła.

Intencje Mszalne od 29.10.2017 do 5.11.2017 r.

Niedziela – 29.10. 2017

7.00                      + Maria Bajerska w 5 r. śm.                                                                                                                                                                

  9.00                   + Roman Michalski.                                                     

11.00                  Dziękczynna w 20 r. ślubu Magdaleny i Bartosza z prośbą o zdrowie i bł. Boże.                                                               

15.00                  + Maria Warchoł w 1 r. śm., Jan mąż.     

PONIEDZIAŁEK  30.10. 2017   

  7.00                   + Bogusława Malatyńska    (od sąsiadów Soboniów).                                                                                                                                                                                                                                                       

17.00                  + Maria Mazgaj    (od syna).                                                                                                                                                                                                                                                                                    

WTOREK     31.10. 2017

  7.00                    + Krystyna Biel    (od rodziny Bajerskich).                                                                                                                                                                                                              

17.00                   + Maria Cora i Wiesław Cora    (od sąsiadów Bieńkowskich i Perończyków).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

ŚRODA  1.11. 2017  – Wszystkich Świętych.

   7.00                + Władysława (ona) Filipek w 12 r. śm.

  9.00                   + Anna i Michał.                                                     

11.00                  + Franciszek Stanek, Apolonia żona, Stanisław i Kazimierz – synowie.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

15.00                  Za zmarłych z naszej parafii – kaplica cmentarna.                                                                                                                                                                                                                                                       

CZWARTEK     2.11. 2017 – Dzień Zaduszny.

    7.00                 + Genowefa Węgrzyn   (od sąsiada Stanisława Pawia).

 1. 00 Za zmarłych parafian – kaplica cmentarna.                                                                                                                                                                                                                                                      

  17.00                + Rozalia Szpila   (od sąsiadów Barbary i Jana Rychlik).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

PIĄTEK        3.11. 2017                              

  7.00                    + Roman Kosek   (od Kolegi Mieczysława Kaszuby).    

17.00                  + Stanisław Wątroba   (od chrześnicy Anny).                                                                                                                                                                                                                                                       

                                                                              SOBOTA    4.11. 2017                                         

  7.00                   + Ks. Proboszcz Stanisław Stopka.                                                                                                                                                                                                              

17.00                  + Józefa (ona) Domagała w r. śm. Józef mąż, Jan i Bolesław – synowie.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Niedziela  – 5. 11. 2017

  7.00                    + Za zmarłe siostry Żywego Różańca – od Róż Różańcowych.                                                                                                                                                                

  9.00                   + Władysław i Anna Ficek, Bogdan syn.                                                     

11.00                  + Józefa (ona) Mazgaj w 1 r. śm.                                                               

15.00                  + Jan Kulawik, Maria żona, Władysława córka – od syna Władysława.